Футбольна піраміда ФК «Тернопіль» займається вихованням перспективної зміни

Поділитися

14 липня стартував Чемпіонат України з футболу 2012-2013 років у другій лізі, в якому вперше як самостійна команда розпочав виступи ФК «Тернопіль» (на початку 2000-них він уже виступав на професійному рівні, але в статусі фарм-клубу «Нива»). Про стан справ у новоствореному футбольному формуванні і рівень готовності муніципальної команди нашого міста до турніру розповів заступник  директора КП ФК «Тернопіль» Святослав Півторак.

Яке завдання стоїть перед командою у непростому стартовому сезоні? Чи є у неї достатня кількість гравців для пристойних виступів на професійному рівні?

– Почесний президент футбольного клубу Сергій Надал поставив перед нами завдання – посісти місце в шестірці кращих команд. Звісно, що спершу буде важко, бо це професійний, а не аматорський футбол. Будемо намагатися демонструвати гру високого рівня і боротися за кожне очко.

У вітчизняній другій лізі дозаявляти гравців у ПФЛ можна до 31 серпня. Кістяк команди – колектив, який пристойно виступав в Чемпіонаті України серед аматорів, обласній першості і в Студлізі. Ввважаю, що зараз його не варто кимось доповнювати. Буде краще, проаналізувавши стартові гри, згодом відібрати футболістів для підсилення гри. У кадровому питанні ставка робиться на найближчий резерв ФК «Тернопіль» – хлопців, які  завоювали «срібло» «Шкільного Євро-2012».

Саме вони становитимуть основу команди, яка виступатиме в аматорській першості області?

– Так, вихованці школи-ліцею №13 переймуть естафету в основного складу муніципального клубу в чемпіонаті краю. Кращих із них ми залучатимемо до ігор у другій лізі. З дозволу обласної федерації футболу після набуття ФК «Тернопіль» професійного статусу у чемпіонаті області можуть грати 7 наших футболістів, молодших 1994 року народження. Тобто вони можуть виступати як у  другій вітчизняній лізі, так і в аматорській першості краю.

З набуттям професійного статусу ФК «Тернопіль» закономірно припинив виступи на Чемпіонаті України серед аматорів. Чи надалі гратитиме одна з команд футбольного клубу у вітчизняній Студлізі?

– За домовленістю із ректором педуніверситету, ми спільно виставлятимемо команду у цьому турнірі під назвою ФК «Тернопіль-Педуніверситет».

–       ФК «Тернопіль» уже не один рік займається вихованням  перспективної зміни для діючих футболістів, яка діє під виглядом футбольної піраміди, до складу якої входять шкільні команди ЗОШ №30, НВЗ №13, КЗ «Тернопільська ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту» і ФК «Тернопіль-Педуніверситет». А на її вершині – основний склад муніципального клубу, який відтепер виступатиме у другій лізі. Почесний президент клубу Сергій Надал ставить завдання, щоб місто не втратило жодного юного футбольного обдарування, давши йому шанс проявити себе на професійному рівні. Для того, щоб не витрачати зайвих коштів на легіонерів, поповнюватимемо свій склад місцевими віртуозами м’яча. Сприятимемо, щоб той, хто добре виступає за учнівську команду, потрапив до студентської, а звідти, за успішної гри, – до аматорського колективу і професійної команди.

–       26 серпня на Центральному стадіоні вперше  відбудеться  «тернопільське дербі». Які завдання ставите перед футболістами?

–       Безумовно, хто б не був суперником, в кожному матчі налаштовуємо футболістів тільки на перемогу. Але вкотре,хотів би наголосити,що основне завдання ФК «Тернопіль»- виховання місцевих футболістів від шкільного футболу до професійного.

Олесь ЛЕВІТ.

 

Як у Тернополі відкривали пам’ятник Незалежності (відео)

Водники Тернопільщини готуються до зими влітку