Тернопільські пластуни взяли участь у відкритті Ювілейної міжкрайової пластової зустрічі

Поділитися
З нагоди століття Пласту 19 серпня у Львові стартувала Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч. На площі перед пам’ятником Шевченка урочисте відкриття розпочалося з запалювання символічного вогню – пластової таборової ватри. Так найстарші члени організації зустріли молоде покоління скаутів.
Саме у Львові у далекому 1912 році під проводом доктора Олександра Тисовського українські скаути-пластуни склали першу офіційну присягу.
Тому місце зустрічі обрали не випадково. Взяли участь в урочистостях і делегати з Тернополя.
“Я пластую з юнацьких років, – ділиться своїми спогадами пластун 90-х Тарас Пастух. – А такі зустрічі дають можливість побачити давніх
друзів, ще раз пережити чар таборування, зрештою, передати свої емоції дітям”.
На сторіччя Пласту з’їхалося більше двох з половиною тисяч пластунів з усього світу. Серед тернополян приїхала на зустріч і Наталка Зелінка.
Пластує вона вже 8 років і під час одного з пластових таборів познайомилася зі своїм тепер уже чоловіком Назаром. Свою п’ятимісячну донечку Марту подружжя Зелінок також планує виховувати в пластових традиціях.
“Наша Марта ще не є повноцінною пластункою, – сміється Наталка. – Але на декількох цьогорічних таборах вона вже побувала”.
На ЮМПЗ пластуни встановили рекорд. З пластових хусток, присутні на святі зв’язали найбільший ланцюжок довжиною у 392 метри 30 сантиметрів. Цей рекорд зафіксував представник Національного реєстру рекордів України. Триватимуть Святкування 100-ліття Пласту до 24 серпня.

Міліціонери нагадали Сцібайлу колишні “гріхи”

Податківці Тернопільщини виявили 429 трудових нелегалів