Засідання ОВК на Тернопільщині: без керівників комісій, членів з інших регіонів та без кворуму

Поділитися

У вівторок, 29 серпня, відбулися перші засідання у всіх п’яти окружних виборчих комісіях (ОВК) Тернопільщини. Не без проблем, але більшість членів були присутні, за винятком комісії в Зборові (округ №165).

29 серпня — остання дата, коли, згідно закону, мали відбутися перші засідання окружних виборчих комісій Тернопільщини. Загалом, в області є п’ять ОВК, голови лише двох із них — 165-го (Зборів) і 167 (Чортків) округів — були присутні на першому засіданні. До того ж, у Зборові голова комісії, покликаючись на брак відповідного досвіду роботи, передав ведення засідання заступнику – Івану Чорнозубу (Партія регіонів), який, зокрема, відомий тим, що на минулих виборах до місцевих органів влади (2010), очолював Тернопільську ТВК.

Варто відзначити, що в окремих округах були відсутні не лише голови, але й заступники (і одні й другі в більшості своїй є мешканцями інших областей). Наприклад, така ситуація склалася у Тернополі (округ №163) та Теребовлі (№166).

Усіх 18 членів комісії не було в жодній ОВК. По 11 членів комісії з’явилися на перше засідання у Тернополі та Збаражі, по 10 – у Теребовлі й Чорткові та 9 членів прийшли на засідання у Зборові. Щодо останнього, то зауважимо, що відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (ст.33 п.5.): “Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.”.

Відсутність кворуму, відтак, ставить під сумнів легітимність присяги членів ОВК, яка є обов’язковою нормою та має прийматися на першому засіданні. А засідання виборчій комісії №165 формально не відбулося, хоч присягу члени склали.

На час проведення перших засідань ОВК, як повідомили спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, матеріально-технічний стан комісій — незадовільний. Проте, представники райдержадміністрацій чи/та райрад, які були присутні на засіданнях трьох з п’яти ОВК, запевнили, що докладуть максимум зусиль, щоб привести все у належний стан.

Зважаючи на те, що велика частина членів комісій не є мешканцями Тернопільщини й представляють маловідомі в області політичні сили, залишається актуальним питання повноцінного укомплектування ОВК, їхня дієздатність та час, коли вони зможуть повноцінно працювати. Як заявив кандидат у народні депутати від Партії регіонів Кісь Іван Іванович на засіданні ОВК №166, політичні партії, представники яких не з’явилися на засідання, впродовж доби замінять своїх членів комісій-нетернополян на місцевих людей.

За коментарями звертайтесь:
Святослав Липовецький,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА в Тернопільській області, opora.ternopil@gmail.com, 097 548 34 08

Любомир Крупницький,
прес-секретар кампанії громадського спостереження
за парламентськими виборами Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області, TernOPress@gmail.com, 096 667 35 73

Соціальна акція «Я хочу бути спортивним!» триває!

Сферичний кінотеатр працюватиме у Тернополі цілий місяць