Українські дівчата — найбільш ходовий «товар» шлюбних агентств. На їхній молодості, красі, недосвідченості та щирому бажанні вийти заміж заповзятливі бізнесмени заробляють десятки тисяч доларів.

«Він у віці і починає лисіти, проте заможний і дуже хоче з тобою зустрітися… А які подарунки робить!» — переконували сходити на побачення Вероніку М., співробітницю одного з топових телеканалів України, в шлюбному агентстві. Нав’язливому «кандидату» було 48 років, Вероніці — на двадцять років менше. Не про такого чоловіка мріяла дівчина. Не старий, ніжний, люблячий, турботливий — ось ключові параметри співрозмовниці ТСН.ua. «Телевізійники — дуже зайняті люди. Нам деколи і перекусити ніколи, не те, що шукати собі другу половинку. Тому я вирішила доручити цю важливу справу, як мені здавалося, професіоналам. Все виглядало зрозумілим: вказуєш віковий поріг, — я вказала 30-37 років, соціальний статус, якості, які важливі в чоловікові, можна вказати зріст та вагу. По базі тобі підбирають «наречених», — розповідає Вероніка. Насправді все виявилося інакше: незважаючи на чітко обумовлені параметри, дівчині пропонували підстаркуватих кандидатів на руку та серце, часто з пивним животом та лисиною на голові. У деяких за спиною було два-три шлюби і кілька дітей…

Бізнес на мріях

Жінки і зовсім юні дівчата, які звертаються до шлюбних агентств, досить часто стикаються з такими ситуаціями. Їм не лише нав’язують «наречених» у віці, але і завалюють їх листами невідповідних кандидатів і наполегливо радять сходити на побачення (аж до погроз виключити з бази). «Чому агентства не дорожать клієнтками? Все просто — ми для них не клієнтки, а звичайне «свіже м’ясо». Клієнти — чоловіки, адже саме вони платять за перегляд наших портфоліо, контакти, побачення та ін», — переконана Вероніка. Чим більше переглядів, побачень, листів, телефонних переговорів — тим більше грошей заробить посередник. Адже для них — це найчистішої води бізнес, причому вельми рентабельний. В Україні працює кілька сотень шлюбних агентств. Як правило, вони діляться на два типи: ті, які беруть гроші і з жінок, і з чоловіків, і ті, які беруть оплату лише з чоловіків. Перші дійсно дорожать своїми клієнтами — і дбайливо, з повагою ставляться до представників обох статей. Правда, таких дуже мало. «Якщо пару десятків на всю країну знайдеться — це дуже добре. Схема роботи, де платять тільки чоловіки, популярніша», — каже Яна Куценко, співвласниця шлюбного агентства «МіЛеді». Розрахунок бізнесменів вірний: тут клієнт багатший. Як правило, клієнтами таких агентств є чоловіки з благополучних країн: ЄС та США (або безпосередньо, або через іноземне шлюбне агентство). «Мабуть, вони чули про українських красунь і загадковість слов’янської душі. Можливо, це популярно за кордоном «, — вважає Олена Довга, психолог. «Наші жінки більш поступливі, і менш претензійні. Італійку, наприклад, вечерею в ресторані на суму 300 євро не здивуєш, а у наших жінок від такого залицяння голова обертом іде», — пояснює Марія П., яка підробляє перекладачкою в кількох шлюбних агентствах столиці.

Love is…

«Перше, за що платить «наречений» — за право доступу до бази. Це коштує 50-200 доларів (в залежності від категорії бази). Він вибирає собі дівчат, ми дивимося, чи підходить він під їхні запити, якщо підходить — починаємо переписку», — говорить Яна Куценко. Прямого контакту з дівчиною одразу не дають (вони переписуються через поштову скриньку агентства). Листи платні — коштують 2-3 долара за кожний. Якщо потрібна допомога перекладача — доведеться доплатити ще близько 50 грн. «Чоловік може вести одночасно переписку відразу з декількома жінками (і навпаки»). Агентства це тільки заохочують, адже кожен лист для них — гроші», — говорить Марія. Платять за листи — чоловіки. В середньому, на місяць тільки листування одного клієнта приносить агентству близько 200 доларів. «Десять чоловіків — це вже дві тисячі доларів. Це гроші на рівному місці — посередники нічим не ризикують, і навіть особливо не напружуються. Більш того, якщо листи дівчат їм здаються нудними, вони просять перекладачів написати щось від себе, прикрасити лист, адже він повинен зацікавити чоловіка, продовжити листування», — пояснює Марія. Заробляють «любовні» посередники і на он-лайн спілкуванні — хвилина чату з «дівчиною» коштує близько 10 центів, секунда спілкування по скайпу — від 25 центів. Ще один вид доходів — подарунки для «нареченої»: квіти, цукерки, прикраси, косметика, парфумерія, сертифікати в спа-центри та ін — все це клієнт замовляє зазвичай через шлюбне агентство, бо він не знає як це зробити в нашій державі самостійно. Зазвичай посередник накручує на цих подарунках свої відсотки. «Пристойне агентство — 10-15%, але є й такі, які завищують вартість подарунків у два-три рази. Або дарують дешеву річ, а звітують як за дорогу. Іноземці, в своїй більшості, наївні: їм головне фото надіслати, де зображена дівчина з подарунком, але ж із дівчиною можна домовитися — браслет, наприклад, десь позичити, а видані на нього гроші розділити», — говорить Марія. Але найдорожче — організація реальної зустрічі. За одне побачення клієнтові доведеться заплатити 50-100 доларів, ще близько 150-200 гривень обійдуться послуги перекладача (за годину). Додайте до цього незмінні атрибути першого побачення: квіти і ресторан. Сума вийде досить пристойна, навіть за європейськими мірками.

Паспорт ринку

Такі «легкі» гроші заманюють підприємливих людей в цей бізнес. «Шлюбні агентства ростуть як на дріжджах, більш того, в цьому сегменті ринку відбуваються такі війни… Так у минулому році одного власника шлюбного агентства «кинула» його ж підлегла: вона вивезла всі комп’ютери, всю інформаційну базу, всі документи… Все, що йому залишилось: порожній офіс — орендована квартира в п’ятиповерхівці біля метро «Нивки». Без бази — він банкрут. Йому тепер потрібно все починати заново», — розповідає Яна Куценко. За її словами, для того, щоб відкрити шлюбне агентство, потрібно всього 7-10 тисяч доларів і десь близько трьох років накопичувати базу. «Це витрати на створення сайту — тут скупитися не можна — це ваше обличчя, на зарплату персоналу на кілька місяців вперед, оренду та утримання офісу, а також і рекламу в мережі. Окупляться кошти, при вдалому партнерстві з іноземними шлюбними агентствами за півтора-два роки, при невдалому — за три-чотири роки», — говорить бізнес-вумен. На думку учасників даного ринку, в перспективі кількість таких агентств буде зростати, проте разом з цим буде поліпшуватися і якість. «Якщо ви хочете залишитися в цій справі надовго, ви повинні уважніше ставитися до своїх клієнтів, враховувати їхні побажання. Адже велику роль, хоча не всі це розуміють, в нашому бізнесі грає «сарафанне» радіо — ось вийде моя клієнтка вдало заміж — сюди вмить прийдуть її незаміжні подруги. У мене збільшиться база, а база, — кількість дівчат, — найцінніше в нашому ділі. Саме цим цікавляться в першу чергу зарубіжні партнери і саме на цьому ми заробляємо гроші», — розповідає Яна Куценко. Разом із зростанням якості напевно будуть дорожчати послуги «любовних» посередників. Адже власники шлюбних агентств мають намір нарощувати штат співробітників, відкривати нові види супутньої діяльності. Так, вже зараз в одних агентствах працюють психологи — вони консультують дівчат, складають психотип клієнтів, анкетують… Інші агентства почали залучати до співпраці професійних фотографів, операторів, візажистів, перукарів і стилістів. Для них важливо, щоб потенційні наречені виглядали на фото як можна краще. Адже саме на красі українських жінок та їх великій мрії вийти вдало заміж ці агентства і будують свій бізнес.

Світлана Єрьоміна
http://tsn.ua

Добавить комментарий