“В окружних комісіях Тернопільщини почали порушувати виборчий закон”, – Василь Деревляний

Поділитися

В ніч з 18 на 19 вересня в окружних виборчих комісіях Тернопільської області почали порушувати закон. Про це свідчать дії щодо протиправної реєстрації кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, – повідомив на прес-конференції в середу народний депутат України, голова обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина” Василь Деревляний.

За словами Василя Тимофійовича, відповідно до Закону «Про вибори народних депутатів України», строк подання кандидатур до складу ДВК спливає за 39 днів до дня виборів, тобто – 18 вересня. Цього дня окружвиборчкоми працювали до 24 год.

“Але, як виявилось, Партія регіонів, мабуть, не встигаючи підшукати бажаючих бути членами ДВК від нинішньої влади, тримала свої подання до останнього. Причому, не лише свої. Поряд із поданням від ПР подано кандидатури на дільниці ще понад двадцяти сателітів регіоналів”, – зазначив народний депутат.

Так, в окружній виборчій комісії 163 виборчого округу, яка знаходиться в місті Збаражі, навіть зав’язалася бійка. Очевидці кажуть, що перепало новопризначеному голові райдержадміністрації.

У Зборові до окружної виборчої комісії округу №165 для вияснення причин порушення виборчого законодавства прибув кандидат у народні депутати від ВО «Батьківщина» Володимир Бойко. Проте його не пустили в приміщення комісії.

“Викликані правоохоронці долали відстань близько 500 метрів майже 40 хвилин. Ще 20 хвилин вони спілкувались зі скандальним заступником голови ОВК Іваном Чорнозубом, який в 2010 році “фестивалив”, очолюючи територіальну виборчу комісію міста Тернополя. Кажуть, він навіть пригрозив міліціянтам, аби ті нічого не фіксували, кажучи: “Я можу розбудити вашого генерала, тому робіть, що кажу”, – відмітив Василь Деревляний.

– Представники Партії регіонів привезли майже два десятки однакових чорних пакетів із документами від різних політичних партій в кожному, — цитує Володимира Бойка “Інформаційний простір Тернопілля”. – Не зважаючи на те, що реєстрація подань завершилась о 1 год. 30 хв. 19 вересня 2012 року, міліціонери просто були бездіяльні та не вживали жодних заходів для фіксування порушень.

За словами голови обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина”, члени ОВК приймали документи о першій годині середи, а в журналі ставили відмітки вівторковим вечером.

Як зазначає http://infoprostir.te.ua/, Володимир Бойко відразу подав заяви до правоохоронців.

В Теребовлі в ОВК 166 виборчого округу, де балотується дружина губернатора Тернопілля Надія Хоптян, ситуація склалась дещо інша. Комісія зареєструвала подання від тих партій, представники яких мали відповідні доручення із печатками політичних партій. Хто не мав повноважень подавати кандидатури до ДВК, досі чекають під комісією.

Що ж стосується 167-го виборчого округу в Чорткові, то там взагалі трапився казус: за словами Василя Деревляного, голова місцевої ОВК просто порвала журнал реєстрації кандидатів у ДВК, коли побачила, що її заступник – представниця Об’єднаної опозиції – спробувала зробити з нього копію.

Як почали фальсифікувати вибори у теребовлянському виборчому окрузі (аудіо)

Що роблять “монголи” уночі в територіальних виборчих комісія Тернопілля? (аудіо)