Соратнику Йосифа Сліпого та Андрея Шептицького спорудили пам’ятник

Поділитися

30 вересня владика Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ, освятив пам’ятник-погруддя отцю Миколі Хмільовському у його родинному с. Покропивна Козівського району Тернопільської області. Погруддя споруджено стараннями Тернопільського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”, духовенства Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та завдяки пожертвам вірних УГКЦ та меценатів.

Отець Микола Хмільовський був радником Митрополичої консисторії УГКЦ, членом Української головної визвольної ради та капеланом Української Галицької Армії. Після арешту Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого у 1946-1950-х роках священик виконував обов’язки Глави УГКЦ. За підпільну діяльність був заарештований та репресований.

Скульптор пам’ятника – Олесь Маляр, автор барельєфу В’ячеслава Чорновола у Тернополі та пам’ятника І. Горбачевського, повідомили “Про все” у прес-службі архиєпархії

Довідка

Отець Микола Хмільовський (1880-1963) народився 18 травня 1880 року в с. Покропивна Козівського району Тернопільської області. Початкову освіту здобув у родинному селі, а потім продовжив навчання у Львівській академічній гімназії. Згодом поступив на теологічний факультет Львівського університету, який закінчив у 1905 році. Богословські студії закінчив у 1907 році, здобувши наукове звання доктора богослов’я.

У 1919 році отець Хмільовський стає військовим капеланом IV Золочівської бригади УГА. У 30-их роках отець Хмільовський очолював гімназію у Золочеві. В 1930 році о. Хмільовський став парохом у с. Мшана, неподалік м. Львова.

З 1946 року до 1950 року після арешту Патріарха Сліпого о. Хмільовський виконував обов’язки Глави УГКЦ. 31 березня 1950 року його заарештовано і запроторено в тюрму на вулиці Лонцького у Львові. Звідти депортовано у тюрму м. Верхнє-Уральська.

На початку листопада 1954 року після смерті Йосифа Сталіна о. Хмільовський повернувся в Мшану, підпільно виконував обов’язки греко-католицького священика. Помер 30 квітня 1963 року, а його похорон перетворився у велику маніфестацію.

Про яку фальш розповість довірена особа Клименка?

Рейтинг кандидатів у депутати за популярністю у Вікіпедії: жодного мажоритарника з Тернопільщини!