Тернопільські прокурори зайнялись мажорами

Поділитися

Працівники прокуратури області прийняли участь в міжвідомчій нараді з питань підвищення ефективності діяльності з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді

 Працівники прокуратури області прийняли участь в міжвідомчій нараді з питань підвищення ефективності діяльності з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді, що відбулася за ініціативою управління освіти Тернопільської ОДА.

 

Прокуратурою області 11 жовтня 2012 року прийнято участь в міжвідомчій нараді з питань підвищення ефективності діяльності з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді, що відбулася за ініціативою управління освіти Тернопільської ОДА.

Акцентовано увагу на стан злочинності у підлітковому середовищі. Незважаючи на зниження рівня кількості вчинених підлітками злочинів на 26,7 % (з 161 до 118), на вказаному напрямі намітилися негативні тенденції.

Ще кілька років тому левову частку неповнолітніх злочинців у області складали «соціальні сироти», батьки яких перебувають на заробітках за межами України. На сьогодні у жодного із затриманих підлітків батьки за кордоном не перебувають. Водночас, намітилася тенденція до вчинення суспільно небезпечних діянь дітьми із зовні благополучних повних родин, де їх вихованням займаються обоє батьків, а злочини вчинені такими дітьми відзначаються цинізмом та зневагою, становлять більшу суспільну небезпеку.

Привертає увагу збільшення удвічі кількості злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних речовин. Зокрема, за підсумками восьми місяців цього року зареєстровано 12 таких злочинів (14% від загального), проти 6 за той же період 2011 року.

Вчинення злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, як і хуліганств (близько 10% від загальної кількості), притаманно дітям з повноцінних забезпечених родин, де батьки в силу зайнятості та неуважності до потреб дітей не створюють належних психологічних умов для їх виховання.

В області гостро стоїть проблема поширення у молодіжному середовищі такого негативного явища, як алкоголізм. Вільний доступ дітей до придбання спиртних напоїв та пива негативно відображається на поведінці підлітків, спонукає їх до вчинення протиправних діянь.

За підсумками роботи протягом восьми місяців поточного року  спостерігається збільшення кількості випадків вчинення дітьми злочинів у стані сп’яніння  більш як на 30 % (з 6 до 8).

Щороку зростає чисельність притягнутих до адміністративної відповідальності підлітків за розпиття спиртних напоїв та появу у громадських місцях у нетверезому стані. За результатами шести місяців 2011 року ця цифра складала 259, а за той же період поточного року вже 322, повідомили “Про все”  у прес-службі прокуратури Тернопільської області

Юрій Шухевич: «Політичний піар на імені упівців – це великий гріх»

Як свободівець Михайло Головко розкритикував УДАР і що з того вийшло (відео)