«Київстар» визначив найрозумнішого українця — знавця на мільйон, а заробив …

Поділитися

Три місяці та близько 4 мільйонів запитань, 89 знавців та 1 мільйон гривень для найкращого з них — саме такі цифри характеризують фінал національного проекту «Київстар» — «Знай Украйну». Визначення головного «розумника» країни відбулось 28 жовтня 2012 року.

Які здібності, скільки часу та які інвестиції потрібні, щоб стати мільйонером? Відповідь проста: великий багаж знань, 30 хвилин та 7,44 грн. Саме такою є ціна визнання як головного розумника країни, учасника проекту «Знай Україну» Юрія з міста Кам’янець-Подільський. За 30 хвилин він відповів на 100 запитань, що стало найзначнішим результатом всього тестування.

Проста механіка проекту (SMS-тестування протягом сесії у 30 хвилин або до першої невірної відповіді) та залежність результатів лише від рівня знань учасника привернули велику увагу до проекту. Загалом в  опитуванні взяли участь близько 500 тисяч користувачів — пересічних українців з усіх регіонів.

Учасники відповіли на 4 млн запитань, на 75% з них — вірно. Кількість SMS-сесій перевищила 900 тисяч. Також українці охоче користувались безкоштовним аналогом послуги в інтернеті: на сайті iloveukraine.com.ua вони пройшли тестування понад 12 тисяч разів, у соціальній мережі ВКонтакті — майже 30 тисяч разів, у Facebook — близька 4 тисяч.

За три місяці існування проекту 89 українців стали Знавцями дня та отримали по 20 тис. грн, з них 13 стали Знавцями тижня та отримали по 80 тис. грн, і один з них — Знавцем проекту на 1 мільйон гривень. За відгуками знавців, більшість з них планує витратити отримані грошові подарунки на подорожі та подальшу освіту.

«Щороку ми ініціюємо діалог із суспільством на важливі соціальні теми. Тема останніх двох років — це знання та шанування своєї країни, а також любов до неї. Проект «Знай Україну» мав на меті стати стимулом для українців цікавитися більше нашою країною. І враховуючи кількість учасників та процент вірних відповідей, своєї мети він досяг. Принаймні, кожен користувач, який брав участь в опитуванні, 100% дізнався щось нове», — коментує результати проекту Жанна Пархоменко, директор з корпоративних зв’язків «Київстар». — «Ми і далі надаватимемо можливість усім бажаючим розширювати свої знання. Наприклад, вже зараз «Київстар» готує новий освітній історико-географічний онлайн-проект на базі карт українських земель 15-18 століть. Плануємо реалізувати його до кінця 2012 року».

На ідею реалізувати проект «Знай Україну» «Київстар» надихнули результати дослідження1 GfK Ukraine, за яким частка українців, впевнених у своїх знаннях щодо історії, культури, досягнень України, становила лише 16%; кількість тих, хто визнав свої знання як поверхневі, становила 60%, а 19% вважали, що погано знають свою країну. При цьому 90% респондентів були впевнені у необхідності таких знань, а 65% хотіли б дізнатися про Україну більше. «Знай Україну» став логічним продовженням попереднього проекту «Київстар» 2011 року «Поділіться любов’ю до України», в рамках якого всі бажаючі могли публікувати фото місць країни на сайті iloveukraine.com.ua.

Проект «Знай Україну» тривав з 1 серпня по 28 жовтня 2012 року. Він складався з трьох частин: інформаційно-розважальної контент-послуги «Проект «Знай Україну», пізнавальної рекламної кампанії за участю Олега Скрипки та порталу iloveukraine.com.ua. Для реалізації SMS-тестування «Київстар» розробив 5 тисяч запитань сумісно з експертною радою — спеціалістами Київського славістичного університету. Для запуску проекту команда розробників працювала чотири місяці.

Тепер, після закінчення опитування, портал iloveukraine.com.ua продовжуватиме свою роботу як фотобанк зображень видатних місць України — наразі він налічує близько 125 тисяч світлин.

Як користуватись сервісом «Єдина база податкових знань»

Не-європейська Україна