Порядок оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників удосконалено

Поділитися

Зокрема, розподіл податкового кредиту, сформованого суб’єктом спеціального режиму оподаткування у відповідному звітному періоді, проводився до 1 липня 2012 року виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва, то починаючи із звітності за липень розподіл податкового кредиту повинен проводитися виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості всіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Також, при зміні напряму використання товарів (послуг), основних засобів платник податку проводить коригування податкового кредиту виходячи з вартості придбання товарів/послуг, балансової (залишкової) вартості основних фондів, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснено зміну напряму використання. Таке коригування раніше відображалося у рядку 16.2 податкової декларації з ПДВ зі знаком мінус. Проте у разі зміни напряму використання товарів або необоротних активів з діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства на іншу діяльність такі коригування не були передбачені. І ось тепер ці питання врегульовані законодавством. Так, платник має право скоригувати (зменшити) податковий кредит, який раніше був відображений у податковій декларації (скороченій) виходячи з балансової (залишкової) вартості основних фондів, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснено зміну напряму використання (1 липня 2012 року), і відобразити цю суму в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

А ще доцільно нагадати, що суми несплаченого в бюджет ПДВ можуть акумулюватися не лише на спеціальних рахунках у банках, а й в органах Держказначейства.

 

Іван Чорненький,

головний державний податковий інспектор 

відділу адміністрування ПДВ

ДПС у Тернопільській області

 

Більш як півтори тисячі платників податку на прибуток на Тернопіллі скористалися пільгами

Працівницю їдальні Верховної Ради звільнили за те, що вона плювала в суп. Хто плюне в борщ Хоптяну і Надалу?