Про видатного науковця Тернопільщини презентує книгу словацький фольклорист

Поділитися

Науковець, письменник і фольклорист зі Словаччини, але українець за духом Микола Мушинка завітає сьогогодні до Тернополя, де о 18.00 годині в «Домі книги» (вул. Коперника, 19)  презентує свою книгу «Володимир Гнатюк».

Довідка Вікіпедії

Микола Мушинка (словац. Mikuláš Mušinka, 20 лютого 1936, село Курів, Словаччина) — словацький фольклорист та українознавець русинського (українського) походження, іноземний член Української академії наук. Досліджує лемківський фольклор в Югославії, Румунії, Польщі, Україні, Західній Чехії та Моравії. Вищу освіту одержав у Карловому університеті в Празі, де під керівництвом І. Панькевича та Є. Врабцової почав вивчати фольклор південних лемків. Вчився в аспірантурі у Празькому та Київському університетах. Був висланий з СРСР через контакти з дисидентами. За спілкування з дисидентами був звільнений у 1971 р. та змушений був працювати пастухом та кочегаром. Продовжує публікації своїх досліджень за кордоном. В 1990 р. був реабілітований та повернувся в Пряшівський університет.

Фоторепортаж Леся Ватаманюка із XXI Відкритого Всеукраїнського турніру з вільної боротьби пам’яті тренера Богдана Сцібайла

Поки мама ходила мама за морозивом (відео)