Заробітчани з Тернопільщини будуть отримувати зарплату в Європейському Союзі по-новому

Поділитися

Наступного року в обігу з’являться нові банкноти євро. Деталі запровадження голова Європейського центробанку Маріо Драгі повідомив цього тижня у Франкфурті-на-Майні.

Першими в обігу з’являться нові 5-єврові купюри, повідомив Маріо Драгі. Це станеться вже у травні наступного року. Далі орієнтовно через рік на черзі буде 10-єврова банкнота – і так далі. Тобто триватиме цей процес щонайменше сім років – саме стільки різновидів євро-купюр існує. Увесь цей час можна буде й далі безперешкодно користуватися старими євро. Центробанки країн єврозони поступово вилучатимуть їх з обігу.

Старі зовні нові всередині

Нові євро-купюри зовні не сильно відрізнятимуться від старих – фарби та мотиви зображень залишаться практично без змін. Головні новаторства торкнуться водних знаків та голограми. На них з’явиться зображення грецької міфологічної богині Європи. Крім того, номінал банкноти, тобто цифри на голограмі переливатимуться кольорами від смарагдово-зеленого до насиченого синього.

Раніше багато хто припускав, що на нових купюрах, з огляду на те, що до вступу в єврозону готується Болгарія, з’явиться кириличний напис «євро». На разі він є лише латинню та грецьким шрифтом. Але такі зміни поки що не плануються. Зразки нових купюр ЄЦБ продемонструє в січні 2013 року.

Фальшиві купюри і так «не в моді»

Європейський центробанк пояснив своє рішення оновити євро бажанням зробити єдину європейську валюту більш захищеною від фальшивомонетників. Мовляв, євро в обігу вже понад десять років, тому багато купюр зносилося, та й фальшивомонетники начебто вже дуже добре пристосувалися до старих банкнот.

Але критиків такі аргументи не задовольняють. Вони переконані, що нові голограми не зупинять фальшивомонетників-професіоналів. До того ж, євро і так фальшують дуже рідко – ця частка вимірюється лише тисячними відсотка (0,004 відсотка у 2011 році). За статистикою, громадянин ФРН має шанс потримати в руках фальшиву євро-купюру лише раз на дві тисячі років.

Зайві гроші на друк?

Тож, багато хто вважає такий крок ЄЦБ не на часі і надто дорогим задоволенням у той час, коли єврозона потерпає від боргової кризи. Єдиною європейською валютою користуються 330 мільйонів людей у 17 країнах єврозони.

http://www.dw.de

На Тернопільщині освячено новий храм

У с. Загір’я започаткували “Золоту книгу тверезості”