Населення Півдня України більше хоче в ЄС, ніж в Митний союз

Поділитися

Бажаючі, аби Україна стала членом Митного союзу та Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), в Південних регіонах України наразі в меншості.

Про це свідчать дослідження, проведеного Центром зовнішньополітичних досліджень ОПАД в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. На питання, Як Ви ставитеся до того, щоб Україна стала членом Митного союзу та ЄврАзЕС? 18,2 % повністю підтримує, 30% скоріше підтримує, 31,5% скоріше не підтримує і 20,3 % повністю не підтримує.

Натомість на питання Як Ви ставитеся до того, щоб Україна стала членом ЄС? 28% відповіло, що повністю підтримує, 31,7% – скоріше підтримує, 21,4% скоріше не підтримує і 18,9% повністю не підтримує.

Найбільша кількість прихильників ідеї інтеграції України до ЄС проживає в Херсонській області – 35% усіх опитаних відповіли «повністю підтримую» або «скоріше підтримую», далі – Одеська область – 27%, Миколаївська – 20,6%, найменше прихильників вступу до ЄС в Запорізькій області – 17,4%.

Серед прихильників вступу до ЄС найбільше людей віком від 18 до 35-и років. Таких – 68% від загальної кількості тих, хто підтримує вступ до Європейського союзу.

Серед тих громадян, хто хоче бачити Україну в Митному союзі із Росією, Білоруссю та Казахстаном, переважають люди старші 55-и років , таких 77,4% серед усіх прихильників ідеї інтеграції в МТ та ЄврАзЕС.

Опитування проводилося з1 по 11 грудня 2012 року. В результаті було опитано 1850 осіб методом особистого анкетування. Статистична похибка становить не більше 3%.

На думку директора Центру зовнішньополітичних досліджень Сергія Пархоменка, такі дані стали можливими через те, що населення Півдня України починає все більше не довіряти спробам влади домовитися з Росією про газ, а також починає розуміти, що риторика Москви про дружні відносини з Україною нівелюється кроками Кремля, спрямованими на встановлення рекордно високої ціни на «блакитне паливо» для України.

«Запуск проекту «Південний потік» зайвий раз підтвердив те, що Кремль керується перш за все своїми економічними інтересами, які він не проміняє ні на яку дружбу і добросусідство. А цьогорічні «торгові війни» з Російською Федерацію підірвали позитивне ставлення українців до свого північного сусіда».

 

Заступник голови Верховної Ради закінчив тернопільський вуз, випускників якого просять не турбувати роботодавців

Безробіття у Тернополі: статистичне жахіття