Недбальство Тернопільської облдержадміністрації ставить під загрозу життя та здоров’я мешканців області

Поділитися

З наступного, 2013 року, в Україні заплановано провести реформування екстреної медичної допомоги.

Незважаючи на те, що Закон України «Про екстрену медичну допомогу» прийнято ще 5 липня 2012 року, з невідомих причин питання підготовки Тернопільщини до змін щодо надання невідкладної допомоги було проігноровано Тернопільською обласною державною адміністрацією та її керівником Хоптяном Валентином Антоновичем.

 

Бюрократами абсолютно не було враховано, що ще 20 березня 2003 року наказом начальника управління охорони здоров’я при Представникові Президента України в Тернопільській області від 01.07.1992 року №121 було створено центр екстреної медичної допомоги, статут якого затверджено 20 березня 2003 року рішенням Тернопільської обласної ради.

 

Створений майже десять років тому центр мав би стати основою для реформованої структури.

 

Однак, в силу незрозумілих причин, облдержадміністрація ввела в оману депутатів Тернопільської обласної ради, не проінформувавши ні про можливість реформування на базі вже створеної установи, ні про проблемні моменти формування майнової бази майбутнього центру, ні про фінансові перешкоди його функціонування.

 

Замість того, щоб організувати належні процедури утворення центру надання екстреної допомоги, відповідного планування в бюджеті на 2013 рік, чиновники з облдержадміністрації зробили все для того, щоб розбалансувати існуючу систему надання невідкладної медичної допомоги по районах області. Апелюючи надуманими аргументами, облдержадміністрація свідомо перекручує стан справ та нагнітає суспільне напруження, ухиляючись від виконання безпосередніх повноважень та обов’язків.

 

Слід також зазначити, що внаслідок недбалості керівників ОДА подання про створення центру екстреної допомоги надійшло лише під кінець року – 25 грудня 2012 року. З огляду на це, ситуацію спровокувано свідомо і штучно.

 

З огляду на значний соціальний резонанс, пов’язаний з питаннями подальшого функціонування служби швидкої медичної допомоги, неналежний стан підготовки рішень з реорганізації служби в Тернопільській області, з метою забезпечення надання системної невідкладної допомоги мешканцям на засадах послідовності, безперервності, доступності, запобігання негативним наслідкам для здоров’я та життя хворих, потерпілих, врегулювання питання фінансування відповідних установ, фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» звернулася з вимогою до виконуючого обов’язки голови Тернопільської обласної ради Тарашевського Сергія Олександровича про термінове скликання 28 грудня 2012 року о 12 год. в приміщенні обласної ради засідання постійної депутатської комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства за участі представників Тернопільської обласної державної адміністрації, відповідальних за підготовку рішень з реорганізації служби екстреної медичної допомоги, а також керівників фінансового та юридичного напрямків обласної ради, облдержадміністрації.

 

«Свобода» не допустить того, щоб внаслідок безвідповідальних дій облдержадміністрації було поставлено під загрозу життя та здоров’я наших громадян.

 

Саме тому для внормування процедури фінансування екстреної медичної допомоги в області ми пропонуємо використати досвід ряду регіонів, серед яких Кіровоград, Житомир, Луцьк, Івано-Франківськ, Вінниця. Такий спосіб фінансування реалізовано зокрема в Чернівецькій, Черкаській областях, де передбачено виділення субвенції з обласного бюджету місцевим для продовження діяльності екстреної медичної допомоги в існуючому режимі до завершення процедури формування майнової бази та передачі повноважень.

 

Проект обласного бюджету на 2013 рік повинен врахувати як реальні терміни створення центру екстреної медичної допомоги, так і необхідність перехідного періоду у фінансуванні екстреної допомоги в Тернопільській області.

 

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО «Свобода»

Фракція ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді вимагає негайного розгляду питання подальшого функціонування служби швидкої медичної допомоги в Тернопільській області

Як у Тернопільській міській раді провели тендер на… дощ