Плануєте отримати податкову знижку на навчання? Зберігайте підтверджуючі документи

Поділитися

Платник податків, який у 2012 році сплачував за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення, має право на податкову знижку. Тобто може повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше 15 % (ставка податку).

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2013 року включно, тобто протягом усього 2013 року, подати до податкового органу за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Варто зазначити, що важливим у процесі оформлення податкової знижки, мати документи, що підтверджують суми коштів, сплачених за навчання. Такими документами є, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо.

Для того, щоб податковий орган швидше зробив розрахунок сум, що підлягають поверненню з бюджету, можна одразу надавати до податкового органу разом із декларацією копії зазначених документів.

Оригінали таких документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом терміну, достатнього для проведення податкової перевірки.

Якщо платник до кінця 2013 року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Нагадуємо, що податкова знижка – це сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого року у вигляді заробітної плати, у визначених Податковим кодексом випадках.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Тернопільській області

Особливості включення коштів до складу доходу платника єдиного податку

Платникам Тернопільщини відшкодували торік 73,3 млн. грн. ПДВ