З різдвяною колядкою до ветеранів УПА

Поділитися

У різдвяний час львівські колядники завітають у домівки ветеранів УПА з колядою та віншуванням.

Активісти громадської організації «Борець» вже вдруге організовують повстанську коляду, щоб привітати українською колядкою ветеранів УПА з Різдвом Христовим. Цього року повстанська коляда ходитиме 7, 8 та 9 січня і подарує різдвяний настрій приблизно ста ветеранам та їх родинам.

«Для вояків УПА особливим святом, яке дарувало сподівання на краще майбутнє, був Святвечір. Хоча багато з них не могли на святу вечерю прийти додому, свічка, пісна страва та молитва завжди наповняли повстанську криївку. Такий був у них Святвечір і таке Різдво. Сьогодні, в час незалежної України, важливим є наша шана та подяка ветеранам УПА та всім повстанцям, яких уже немає з нами, за їх боротьбу та самопожертву. Саме тому, метою повстанської коляди є, насамперед, принести тепло та різдвяний дух до осель наших героїв і приділити їм увагу. Крім того, ми прагнемо таким чином згуртувати молодь навколо чудової української традиції та розвивати її, адже коляда – джерело нашої духовності в час різдвяних свят», – пояснює Ярослав Шугайло, координатор проекту.

З минулорічної коляди у ветеранів лише теплі та позитивні спогади, а в пам’яті волонтерів-колядників – радісні і часом заплакані очі їх героїв. «Дуже ціную і люблю такі дійства як коляда, вертеп, організовані молоддю, адже Різдво – це час єднання. Українськість наша проявляється саме у цей час, саме у пісні, саме у той час, коли юнацтво цінуючи подвиг приходить до осель ветеранів. Я із великою щирістю дякую за таку ініціативу, це наша традиція, її потрібно берегти», – ділиться ветеран УПА, Олесь Гуменюк.

Долучитись до повстанської колядки і стати колядником може кожен охочий, для цього потрібно зголоситися до організаторів в соціальних мережах та прийти на декілька репетицій.

Сплата земельного податку за ділянку у садівничому товаристві

Визначні місця Тернопілля відвідали податківці Криму