Матвія 6:24: Не можете Богові служити й мамоні

Луки 16:13: Не можете Богові й мамоні служити!

Вчора в ювелірній майстерні на Валовій у Тернополі довелось спостерігати, як зайшов священник і запитав чи освячено їхню крамницю йорданською водою. Продавець ювелірних виробів сказала, що так. Священник обернувся і пішов шукати заробітку деінде.  Зі слів жіночки відвідувачам стало зрозуміло, що не має відбою вже від священників. За кілька хвилин на вулиці  довелось побачити як того отця “футболили” з усіх магазинів і офісів. Шкода було на нього дивитись. Лише художники над ним піджартовували…

Після обіду, того ж дня, на вулиці Руській, в Приватбанку, було чимало відвідувачів. Отець Анатолій Зінкевич, парафія якого знаходиться на масиві “Сонячний”, зайшов до зали банку, не питаючи  і почав зі свитою всіх вітати. Колядували духівники файно, але Зінкевич вимагав, щоб усі  присутні в банку, теж підспівували їм… аби грошей банкіри більше дали за коляду і віншування. Люди тут же замовкли почали виходити із приміщення. Що тут коментувати…

Можливо і не було цієї замітки, пообурювались би журналісти “Про все” , якби випадково не натрапили на запис тернополянки Katya Bolsuno у Фейсбуці з приводу нахабства священника: “Дзвінок в двері. Я сиджу якраз і їм. Без запрошення увійти заходить пан священник… Негарно вийшло, знаю, але ж якось неправильно заходити до чужої домівки, коли тобі особисто не відкрили двері, чи як?”.

Уявіть, до чого довели людину, що вона про це написала на свою сторінку в соціальній мережі.

І на завершення про кепські враження про духівників-заробітчан, які нібито претендують на якесь лідерство, хоча займаються самозахопленням землі в парку Національного відродження.

Ще 12 травня 2012 року Патріарх Філарет вимагав звернути увагу настоятеля Свято-Троїцького собору  м. Тернополя протоієрея Анатолія Зінкевича на канонічні порушення, які були вчинені у парафії, що є під його керівництвом, та закликати його не допускати в майбутньому здійснення таких порушень, зокрема заборонив парафії Свято-Троїцького собору м. Тернополя іменуватися «Духовним центром».

Мамона (грец. Μαμμωνας) — слово, що використовується в Євангеліях (Матвія 6:24, Луки 16:13) та в талмудійському словнику в негативному значенні: «багатство, земні блага», оскільки людина на них покладає свою надію і прив’язана до них.[1] В Новому Заповіті євангелісти застерігають віруючих від служби мамоні

Вікіпедія

11 comments

 1. Оля

  Так як колядує о.Зінкевич з братією , то всім решта треба повчитись.Про інше не коментую. І знову цей отець комусь дорогу перейшов. Стара пісня на новий лад ( для автора)

 2. Diana Q

  В нас на мікрорайоні Пронятин є свій священик-заробітчанин Василь Чамарник грекокатттттолик прихватизовує церковну землю під себе, без мзди нія не може жити!

  1. Надія

   Шановна ,Діано, якщо ви така смілива писати коментарі, то прийдіть в неділю до церкви і скажіть про все людям! Чого ви боїтеся? Приховуєтеся чужими іменами!!!!!!!!!!!!!! І я даю 200 відсотків, що ви НЕ Є ЖИТЕЛЬКОЮ ПРОНЯТИНА!!!!!!!!!!! Наш отець порядна людина!!!!!!!!!! І без відома громади він нічого не робив і не робить!!!!! І не треба зводити неклепи!!!!!!!!!! Людину дуже легко звинуватити і її нашкодити!!!!!!!!!!!

  2. Надія

   Людино ЗАСПОКОЙСЯ! випий валерянки! Нікуди наш отець з ПРОНЯТИНА НЕ ПІДЕ,!!!!!!!!!!!!!!! Вся ГРОМАДА ПРОНЯТИНА СТОЇТЬ ЗА ОТЦЕМ ВАСИЛЕМ!!!!!!!!!!!! ВСЕ ЩО НАПИСАНО ПРО ОТЦЯ ЦЕ ЗВИЧАЙНІСІНЬКА БРЕХНЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Наталія

   Шановна !!!!!Перед тим як судити про когось! ! !Подивіться на себе!!!!
   А про Нашого Отця Василя нічого поганого неможна сказати!!! Такої доброї і співчутливої людини як він ще пошукати потрібно. Кожній людині в скрутну хвилину допоможе! І до церкви деякі люди ходять завдяки йому!!!! А про те що його можуть від нас забрати !!!!МОЖЕТЕ ЗАБУТИ!!!!!!!Громада йде за ним!!!!!!!
   А ви задумайтесь який гріх за БРЕХНЮ ви маєте!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Греко-католик

  Дійсно гарно колядують, є в чого повчитись, а журналюги тільки сенсацій чекають. Побійтесь Бога, і з ним не жартуйте

 4. Іра

  пояснюю: – особливо персонально для автора статті – можете прийти і перевірити у нашому храмі: Свято-Троїцький духовний центр на честь князя Данила Галицького м. Тернополя – це офіційна, зареєстрована назва релігійної громади, котра має усі документи – Статут, номер у Єдиному державному реєстрі, Свідоцтво про реєстрацію. Тому тут немає причин для того, щоб ви знову “чіплялися” до назви нашого Духовного центру (як скорочено називають його парафіяни).

  А щодо статті – собака гавкає – караван іде. Давно у пана журналіста не було сенсації? А отець Анатолій – дуже хороша особа для самореклами деяких писак 🙂

  Та ще – ви колядувати вмієте? Чи ви просто новоязичник – і тому вас жабка душить, коли отців бачите? :)))

  1. Віталій Мацюк

   ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
   УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
   КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

   від 13 травня 2012 року під головуванням Святійшого Патріарха
   Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА
   ЖУРНАЛ № 18

   СЛУХАЛИ:

   Скаргу преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького, на незаконне звершення у Тернопільсько-Кременецькій єпархії преосвященним Симеоном, єпископом Дніпропетровським і Криворізьким, хіротонії та нагородження духовенства. .

   ДОВІДКА:

   Преосвященний Іов, архієпископ Тернопільський і Кременецький, подав рапорт на ім’я Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета зі скаргою на порушення преосвященним Симеоном, єпископом Дніпропетровським і Криворізьким, 35 правила Святих Апостолів та архієрейської присяги, яке виявилося у звершенні преосвященним єпископом Симеоном 26 вересня 2011 р. у Свято-Троїцькому соборі м. Тернополя, що належить до Тернопільсько-Кременецької єпархії, хіротонії диякона Ігоря Процюка на священика, а також нагородженні в тому ж храмі того ж дня священика Андрія Петришина наперсним хрестом і священика Ігоря Процюка камилавкою – без належного дозволу на це керуючого єпархією преосвященного архієпископа Іова.

   УХВАЛИЛИ:

   1. За порушення преосвященним Симеоном, єпископом Дніпропетровським і Криворізьким, 35 правила Святих Апостолів та архієрейської присяги, яке виявилося у звершенні преосвященним єпископом Симеоном 26 вересня 2011 р. у Свято-Троїцькому соборі м. Тернополя, що належить до Тернопільсько-Кременецької єпархії, хіротонії диякона Ігоря Процюка на священика, а також нагородженні в тому ж храмі того ж дня священика Андрія Петришина наперсним хрестом і священика Ігоря Процюка камилавкою – без належного дозволу на це керуючого єпархією преосвященного архієпископа Іова, – заборонити преосвященного Симеона, єпископа Дніпропетровського і Криворізького, у священнослужінні до покаяння і виправлення.

   Місцем перебування на покаянні преосвященному єпископу Симеону (Зінкевичу) визначити Видубицький монастир м. Києва.

   2. На час перебування преосвященного єпископа Симеона на покаянні керівництво Дніпропетровською єпархією доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

   3. Звернути увагу єпископату УПЦ Київського Патріархату на категоричну неприпустимість звершення священнодій у межах чужої єпархії без належного дозволу місцевого єпархіального архієрея, адже це є порушенням канонів і даної кожним архієреєм перед рукоположенням урочистої присяги.

   4. Звернути увагу настоятеля Свято-Троїцького собору м. Тернополя протоієрея Анатолія Зінкевича на канонічні порушення, які були вчинені у парафії, що є під його керівництвом, та закликати його не допускати в майбутньому здійснення таких порушень.

   5. Визначити, що Свято-Троїцький собор м. Тернополя є парафією у складі Тернопільсько-Кременецькій єпархії УПЦ Київського Патріархату з усіма витікаючими з цього канонічними і статутними наслідками та обмеженнями.

   Заборонити парафії Свято-Троїцького собору м. Тернополя іменуватися «Духовним центром».
   http://cerkva.info/uk/synod/2395-synod-13-05-12.html

   1. Оля

    хамидло , воно всюди хамидло. Правда в очі ріже. Тобі відповідаєш , а ти всі коментаріїї стираєш. А я скажу ще раз.:На церкві і священниках собі сенсацій не заробиш.

  2. Іра

   Патріарху Філарету були надані неправдиві свідчення владикою Іовом про стан наших документів. Цю тему вже обговорили купа Тернопільських газет і журналістів. Залишилась назва така, як я Вам написала вище. Тому це питання тепер не є актуальним. Можете зателефонувати у Духовний центр – дізнаєтесь інформацію з перших уст. Для нас зміни тільки у тому, що Владикою, котрий керує нашою парафією і єпархією став Нестор, Архиєпископ Тернопільський і Бучацький. Але нахва парафії залишилась незмінною. 🙂

Напишіть відгук