ВО «Свобода» пікетує університет, бо втратила владу і гроші в обласній раді?

Поділитися
Спливає другий місяць 2013 – го року а Тернопільська область живе без бюджету. Спочатку представники ВО «Свобода» не приходили на засідання обласної Ради мотивуючи тим, що потрібно провести громадські слухання бюджету. Коли ж вислухали громадськість все одно не приходять, оскільки тепер їм заважає те, що не діє ТВК. В чому ж причина такої дивної поведінки свободівців? Нагадаємо, що О.Кайда став депутатом Верховної ради. Згідно з законодавством він склав свої повноваження  голови та депутата обласної Ради і його обов`язки в обласній Раді виконує С. Тарашевський. ВО «Свобода» вирішила, що новим головою обласної Ради знову має бути представник їх політичної сили, але на жаль кандидатура В. Хомінця, якого вони пропонували не отримала підтримки більшості депутатів облради. Пропонувати іншу кандидатуру свободівці відмовились, зате почали зривати засідання обласної Ради, виступати з ультимативними заявами до очільників області. Фактично через саботаж депутатами ВО «Свобода» засідань обласної Ради, в Тернопільській області не прийнято бюджет. Це означає, що установи, які фінансувались з обласного бюджету не мають коштів, а люди, які в них працюють – не отримують зарплату. Катастрофічна ситуація з швидкою медичною допомогою в області, рішення щодо її реформування так і не прийнято. І винна в цьому тільки політична сила під назвою ВО «Свобода», оскільки саме вона відповідальна за зрив роботи облради і саме її представники не приходять на засідання. Незадоволені люди – зниження рейтингу «Свободи». Мало того, що через подібну поведінку горе-депутатів страждають люди, так вони ще й надумали зіпхати відповідальність за свої дії на владу області. Якимсь дивним чином виникла проблема з діяльністю територіальної виборчої комісії. Два роки дана проблема не заважала свободівцям голосувати в обласній Раді зовсім, а тепер їм забракло депутатів.
Неодноразові звернення до представників ВО «Свобода» від депутатів інших фракцій щодо того, що потрібно прийняти бюджет області так і не  мали успіху.
Що ж власне далі? Спробуємо припустити як розгортатимуться події в подальшому. Очевидно, що «Свободі» уже не «світить» поставити головою обласної Ради представника своєї політичної сили. Намагання  уникнути відповідальності перед громадою за саботаж з прийняттям бюджету області та «перевести стрілки» на владу ще більше поглиблює конфлікт. Крім того, «підливають масла в вогонь» конфлікту представники ВО «Батьківщина» і «УДАРу», адже в чинній облраді вони не мають своїх депутатів, а у випадку перевиборів вони розраховують на  25-30 % депутатських мандатів.  Який можливий вихід з ситуації? Або ВО «Свобода» проявляє політичну зрілість та здатність робити політичні поступки задля інтересів громади,  голосує за прийняття бюджету та визначення статусу швидкої медичної допомоги і припиняє намагання «повісити» відповідальність на владу, або будуть позачергові вибори до Тернопільської обласної Ради. У випадку виборів кількість депутатів від ВО «Свобода» буде значно менша ніж є тепер, а це означає й зменшення впливу на регіон. Виходить так, що «свободівці» самі сабе заганяють у «глухий кут» і від безвихідності ситуації починають безглузді пікетування, які ні до чого не приводять.

Василь Деревляний розповів новини з опозиційного табору

Завтра голові Монастириської райдержадміністрації дістанеться на горіхи