Зарплата з двох і більше робіт: чи потрібно подавати декларацію

Поділитися

Знайомий  сказав, що коли працюєш на двох роботах, потрібно подавати декларацію до податкової. У мене є  основна робота (викладаю фізкультуру в одному із приватних ВУЗів), де я отримую 2700 грн. на місяць  і за сумісництвом (треную працівників охоронної фірми), тут зарплата складає 2200 грн.  Бухгалтерія в обох випадках стягує з мене податок. То чи потрібно таку декларацію подавати по загальному доходу за 2012 рік?

Відповідає начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ Василь Ілліч Карпа:

Відразу скажу, що подавати декларацію  не потрібно. Податковим Кодексом України, зокрема статтею 176, передбачено, що платники податку зобов’язані подавати декларацію за результатами  звітного податкового року до 1 травня, якщо протягом такого року оподатковувані доходи виплачувались як заробітна плата, чи інші заохочувальні та компенсаційні виплати та винагороди, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Так як Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2012 року було встановлено в сумі 1073 грн. на місяць, то розмір річного доходу, який відповідно до вищезазначеної статті Кодексу дає платникам податку право не подавати річну податкову декларацію за 2012 рік становить 128 760 грн.

Ви ж, впродовж 2012 року отримали загальний місячний дохід від двох роботодавців в сумі 4900 грн., а загальний річний оподатковуваний дохід, відповідно, становив 58 800 грн. (4 900 грн.х12 міс.).

Таким чином, якщо впродовж року Ви не отримували інших доходів, які не були оподатковані, декларація про майновий стан і доходи не подається.

Початок весни — золота пора для квіткових браконьєрів

На Тернопільщині податкові міліціонери борються з піратами