На продажу нерухомості тернополяни заробили 19 мільйонів гривень

Поділитися

З початку року 160 громадян Тернопільщини задекларували майже 19 млн. грн. доходів, отриманих від продажу (обміну) нерухомого майна. Внаслідок цього до бюджету області додатково надійде більше 620 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Загалом з початку року на Тернопіллі подано 3264 декларації про доходи, отримані у минулому році, з яких 1911 декларацій – з метою реалізації права на податкову знижку.

Нагадаємо, що дохід, отриманий від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, які перебувають у власності фізичної особи – резидента або фізичної особи – нерезидента менше трьох років, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з таких об’єктів нерухомості, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% – для фізичних осіб – резидентів та за ставками 15% (17%) – для фізичних осіб – нерезидентів.

Звертаємо увагу, що вся необхідна інформація з питань декларування доходів розміщена на спеціально створеному банері „Декларування громадянами майнового стану і доходів. Кампанія 2013”, що знаходиться суб-сайті ДПС у Тернопільській області (tr.sts.gov.ua).

 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Тернопільській області

В Тернополі дбають про безпеку електронного навчання

В Тернополі відбулось рейдерське захоплення “Тернопільбуду”! (Частина 2)