111

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив його зять Єгор Шуппе.

“Помер Борис Березовський”, – написав він, не наводячи інших подробиць.

Адвокат бізнесмена Олександр Добровінський на своїй сторінці написав: “Щойно подзвонили з Лондона. Борис Абрамович Березовський покінчив із собою… Складний був чоловік. Жест відчаю? Неможливість жити бідним? Серія ударів? Боюся, що вже ніхто не дізнається правди”.

В інтерв’ю телеканалу “Росія 24” Добровінський також заявив, що опальний олігарх, якому було 67 років, покінчив життя самогубством, передає Інтерфакс.

За словами Добровінського, Березовський “останнім часом був у жахливому, страшному стані: одні борги, він був практично розорений, продавав картини і ще щось”.

Добровінський також стверджував, що “страшним ударом для Березовського стала і смерть Бадрі Патаркацишвілі (колишній партнер по бізнесу)”.

“Я також знаю від наших спільних знайомих, що днями він просив у них 5 тисяч доларів на квиток, щоб кудись полетіти”, – додав адвокат.

Разом з тим, ІТАР-ТАРС з посиланням на джерела, близькі до сім’ї колишнього олігарха, повідомляє, що тіло Березовського було знайдено у ванні в його заміському будинку поруч з містом Аскот недалеко від Лондона.

У той же час, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив телеканалу “Росія 24”, що приблизно 2 місяці тому Березовський написав президенту РФ Володимиру Путіну листа, повідомляє “Эхо Москви“.

“Якийсь час назад, може, пару місяців, Березовський направив Володимиру Путіну листа, написаного ним особисто, в якому він визнав, що зробив дуже багато помилок, попросив у Путіна вибачення за ці помилки і звернувся до Путіна з проханням допомогти йому повернутися на батьківщину”, – сказав Пєсков.

Як писав раніше TabloID, нещодавно Березовський продав трафаретний відбиток Енді Уорхола “Червоний Ленін” на аукціоні.

Ціна “Червоного Леніна” з аукціонним збором склала 133,9 тисячі фунтів (202 тисячі доларів).

За даними газети “The Times”, бізнесмен вирішив розлучитися з роботою, щоб розплатитися з боргами і сплатити судові витрати.

Видання також повідомило, що це не єдиний твір мистецтва, який вирішив продати Березовський.

Крім того, олігарх вирішив скоротити штат своїх співробітників, продати декілька особняків і “Rolls-Royce”, випущений у 1927-му році, а також закрити офіс в лондонському кварталі Мейфер.

Березовський залишив Росію у 2000 році, незабаром після появи інформації про наміри слідства пред’явити йому обвинувачення у так званій “справі Аерофлоту” про розкрадання державних коштів. Сам підприємець стверджував, що причиною порушення справи став конфлікт з президентом РФ Володимиром Путіним.

У 2003 році він отримав політичний притулок у Великобританії. У 2008 році журнал “Forbes” оцінював його статки в 1,3 мільярда доларів

У серпні 2012-го року багатій програв суд своєму колишньому партнерові Роману Абрамовичу, у якого намагався відсудити 5,5 мільярда доларів за акції “Русала” і “Сибнефти”.

Березовський пробував довести, що Абрамович змусив його продати пакети акцій за заниженою ціною, що завдало йому шкоди в розмірі 5,5 мільярда доларів.

У жовтні 2012-го року Березовський погодився виплатити Абрамовичу більше 50 мільйонів доларів в рахунок судових витрат..

***

Вплоть до сегодняшнего дня, я не планировал открывать Фейсбук, не хотел жить в социальных сетях. Вчера, в Прощеное Воскресенье, я решился на покаяние, и хотел опубликовать его на своем блоге на «Эхе Москвы». Покаяние перед народом России за те ошибки, которые я совершил. Однако – получил отказ.
Мне представляется совершенно недопустимым, что православному человеку в сегодняшней России запрещают публичное покаяние. У меня нет никаких претензий к главному редактору «Эха Москвы» Алексею Венедиктову, наоборот – я благодарен ему. Он держался до конца, позволяя мне вести свой блог. Теперь я использую последнее независимое СМИ в России – Фейсбук. Марка Цукерберга не смогут вызвать в Кремль и заставить продать его социальную сеть «Газпрому» под угрозой отправки в «Матросскую тишину».

Борис Березовский.

Покаяние

«Обратитесь каждый от злого пути своего и исправьте пути ваши и поступки ваши», вещал Господь через пророка Иеремию, и поэтому именно сегодня, в Прощенное Воскресенье, я говорю вам.

Годы изгнания позволили мне по-другому посмотреть на мою жизнь, на жизнь моей Родины и острее осознать, что без покаяния, без признания ошибок прошлого, без смелости строить будущее, нет развития. Ни у меня лично, ни у каждого из вас, ни у страны.

Я проживаю долгую, яркую жизнь. И на своем пути совершал много поступков, и неизбежно ошибался. Неправедные поступки я совершал осознанно и еще больше – не ведая, что творю. Как говорится в покаянной молитве – “ведением и неведением, волею и не волею”. Знаю, что многие мои дела осуждаются вами, народом России, частью которого я являюсь, и в судьбе которого, промыслом Господним, исполняю отведенную мне роль.

Я каюсь и прошу прощения за алчность. Я жаждал богатства, не задумываясь, что это в ущерб другим. Прикрывая свой грех «историческим моментом», «гениальными комбинациями» и «потрясающими возможностями», я забывал о согражданах. И то, что так делал не я один, не оправдывает меня.
Простите меня.

Я каюсь и прошу прощения за попранную мной свободу слова. Оправдывая себя стремлением спасти Россию от красно-коричневой чумы, я, определяя политику главного информационного рупора страны, пренебрегал демократическими ценностями. Мои действия положили начало уничтожению независимой журналистики. Так поступал не я один, но это не оправдывает меня.
Простите меня.

Я каюсь и прошу прощения за то, что привел к власти Владимира Путина. За то, что обязан был, но не смог увидеть в нем будущего алчного тирана и узурпатора, человека, поправшего свободу и остановившего развитие России. Многие из нас не распознали его тогда, но это не оправдывает меня.
Простите меня.

Больше мне себя винить перед Россией не в чем.

Я понимаю, что покаяние – не только слово, но и дело. И оно последует.

Борис Березовский,
26 февраля 2012Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.