111

12 березня 2013 року біля Тернопільської обласної державної адміністрації свободівці депутати Зборівськоі районної ради Мороз Ростислав та Ріпка Олександр разом з жителями сіл Івачів, Малашівці, Кобзарівка, Глядки, Іванківці прийшли висловити обурення з ситуацією, яка склалася з пасажироперевезенням за маршрутами: Тернопіль – Плесківці, Тернопіль – Глядки, Тернопіль – Носівці.

«На відрізку дороги с.Івачів Горішній є значне звуження дорожнього полотна, і як результат обласна державна автомобільна інспекція не погоджує паспорти вказаних маршрутів. Із за відсутності таких  документів представники транспортної інспекції накладають чималі штрафи на перевізників. По цій же причині приватні перевізники категорично відмовляються здійснювати пасажирські перевезення по згаданих маршрутах. На наші неодноразові звернення як в району адміністрацію, так і в обласну влада жодним чином не реагує», – висловлюють своє обурення люди, – «влада кинула нас на призволяще. Ми залишилися відрізаними від світу».

Внаслідок відміни низки маршрутів жителі не в змозі добиратися на роботу та у справах до обласного та районного центрів, що створює соціальну напругу.

«Було звернення від людей по даному питані. Мною були направленні запити на які прийшли відписки з адміністрації. Станом на сьогоднішній день продовжено термін оформлення документів щоб сполучення між селами було відновлено. Свободівців Зборівщини в районній раді подали і на сесії проголосували за звернення до голови Тернопільської ОДА Хоптяна, щоб на обласному рівні це вирішити. Проте питання наразі не вирішене», – виступив перед присутніми, депутат Зборівської районої ради Олександр Ріпка.

Поки чиновники шукали шляхи вирішення даної проблеми сотні селян долають по десять кілометрів пішки до найближчої зупинки на трасі. Громада обурена оскільки залишилася відірваною від світу. Люди приходять до дому вночі о дванадцятій годині, а в четвертій вже стають, щоб назад йти.

Під час зустрічі громади з начальником головного управління розвитку інфраструктури облдержадміністрації було знайдено компромісне рішення. Чиновник пообіцяв, що автобусне сполучення між селами буде відновлене того ж дня. Варто зазначити, що запропонований альтернативний маршрут людей не задовольнив, оскільки кілометраж і вартість проїзду суттєво зростуть. Тож вирішили пустити транспорт через альтернативну гілку дороги, зі сторони в’їзду на Малашівецьке сміттєзвалище.

«Таке вирішення питання, станом на сьогоднішній день, громаду частково задовольнила. Проте сьогодні стає не зрозумілим, навіщо проблему було доводити до крайнощів. Адже люди не сміття. Але на превеликий жаль сміття возять, а людей не хочуть», – зазначив депутат Зборівської районної ради Ростислав Мороз.

Зазначимо, що того ж дня, після закінчення акції протесту, маршрути в зазначені населені пункти було відновлено. Проте депутати районної ради Олександр Ріпка та Ростислав Мороз звернулися зі зверненнями до депутата обласної ради Володимира Стаюри та народного депутата Олега Сиротюка, щоб вони взяли під особистий контроль ситуацію, задля недопущення подібних ситуацій в майбутньому.

Прес-служба Зборівської районної організації ВО «Свобода»2 comments

  1. Гнати в ШИЮ КАЙДУ-ЗАЙДУ

    А до чого тут Свободівці?))) ОДА ж відновлює транспортне сполучення а не Свобода. Свобода тільки кричати вміє

  2. володимир

    завдяки свободi прийде повний п….ец захiднiй украiнi////

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.