111

В Тернополі фільм демонструється у кінотеатрі «Палац кіно» ( вул. І. Франка, 8 )

Стрічку створено за підтримки Держкіно України, міністерства культури Сербії та кількох кіноінституцій Німеччини. Фільм встиг взяти участь у дев`яти міжнародних кінофестивалях:

У березні цього року «Істальгія» здобула «Мамонта» Гільдії кінознавців і критиків на фестивалі кінодебютів «Дух вогню» у Ханти-Мансійску (Росія). Минулого року картину було відзначено призом міжнародного фестивалю Home of Films у місті Гоф (Німеччина) за найкращу реалізацію художньої концепції (art directing).

Фільм став першим і дуже успішним досвідом міжнародної копродукції для Державного Агентства України з питань кіно, яке підтримало виробництво стрічки.

Після своєї рем’єри на фестивалі “Молодість” “ІСТАЛЬГІЯ” отримала безліч відзнак, і досі продовжує завойовувати нагороди. Кінотеатральна прем’єра стрічки в Україні обіцяє стати значимою культурною подією. Адже фільм створено у кращих традиціях якісного європейського кіно, втім, автори зуміли зберегти яскраву національну автентику кожної із країн-учасниць проекту.

Фільм “ІСТАЛЬГІЯ” / “EASTALGIA”– це глибокий, складний драматично, багатокультурний проект. Автори фільму зуміли вдало поєднати реалії культур трьох різних країн і сплести їх в єдину оповідь. При цьому, стрічка говорить із своїм глядачем інтернаціональною мовою. вона близька і цікава будь-якому європейцю, адже торкається наболілої і актуальної для всіх теми – еміграції.

Сюжет фільму розгортається в Україні, Сербії та Німеччині. У його центрі – конфлікт між старим і молодим поколіннями, перше з яких обрало еміграцію, а друге стоїть перед складним вибором – поїхати чи залишитись.

Щодо сценарію фільму, то він заснований на власних переживаннях режисера Дар’ї Онищенко, яка поїхала навчатися до Німеччини, втім, питання вибору для якої досі не закрите.

Оскільки сама режисер живе в Німеччині, центральна історія фільму розгортається саме у цій країні. Це – тонка і зворушлива історія кохання між українкою Русланою та сербським боксером Владаном. Вони обоє емігрували в пошуках кращого життя і обоє залишили вдома найважливіше – своїх дітей. Поки дорослі в намагаються «знову почати жити» в іншій країні і стати членами нового суспільства, їхні діти розбудовують власне життя – вдома.

Із написанням сценарію Дар’ї Онищенко допомагав один з найвидатніших драматургів Європи Мирослав Мандіч. Віртуозно заплетений ним сюжет втілюється на екрані бездоганною грою акторів, серед яких оскароносний серб Карл Маркович (Владан),

видатні українські актори Олексій Горбунов та Ніна Ніжерадзе (Руслана), молодий і талановитий росіянин Іван Добронравов.

У якості саундтреку до фільму продюсери використали пісню “Nevertheless” гурту Бумбокс . Тематика фільму виявилась близькою і для учасників гурту. У фільм увійшли також інші композиції українського бенду.

Загалом кожен, хто якимось чином причетний до створення стрічки, вклав у неї власні переживання, адже прямо чи опосередковано знає та відчуває тему фільму – у когось за кордоном близькі чи друзі, хтось емігрував сам. Саме тому фільм “ІСТАЛЬГІЯ” – про справжнє, а не надумане, про те, що стосується практично всіх в Україні (згідно статистики, кожен третій молодий українець хотів би виїхати за кордон)

Втім, тема еміграції у фільмі слугує лише тлом, на фоні якого розгортаються життєві драми персонажів. Головним лейтмотивом у них є, звісно, любов. Любов у трьох країнах показана різна – взаємна і не взаємна, батьків та дітей, коханих і близьких людей. Зрештою, любов до свого дому та країни.

Фільм “ІСТАЛЬГІЯ” не залишить байдужим кожного, кого хвилюють питання самоідентичності і культура власної країни. І, зрештою, просто кіноманів, які хочуть побачити на великому екрані сучасне якісне українське кіно.

Хронометраж: 100 хв.

Мова: українська

Режисер: Дарина Онищенко

Сценарій: Дар’я Онищенко, Мирослав Мандич

Оператор: Ерол Зубцевіч

Актори: Карл Маркович, Ніна Ніжерадзе, Георг Фрідріх, Іван Добронравов, Вікторія Варлей, Олексій Горбунов, Вук Костiч, Ліа Морнар, Марія Cкарачіч

Продюсери: Симон Амбергер, Корбініан Дюфтер, Рафаель Паренте, Марія Говоруха, Анна Паленчук

Компанія-виробник: NEUESUPER, 435 FILMS.,Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.