111

 

26 червня у Києві відбудеться Міжнародна конференція «Наркополітика у Східній Європі у контексті корупції» під головуванням Олександра Квасневського. Організатори конференції – Міжнародний фонд «Відродження» (Україна) та «Krytykapolityczna» (Польща).

26 червня Генеральна Асамблея ООН відзначає як Міжнародний день боротьби із незаконним обігом наркотиків і як Міжнародний день на підтримку жертв катувань. В Україні майже кожний десятий засуджений (приблизно 13 тисяч громадян щороку) – це звичайний наркозалежний, який скоріше потребує лікування та соціальної підтримки, аніж ув’язнення. Вони отримують покарання за те, що в більшості цивілізованих країн світу взагалі не вважається злочином (наприклад, 0,005 г речовини в Україні проти 0,5 г в РФ). Таку залежність затриманих представники правоохоронних органів часто використовують аби “виконати” статистику з розкриття. Перебуваючи у стані абстинентного синдрому, що фактично дорівнює тортурам,затримані готові брати на себе відповідальність за будь-які злочини.

Змінити цю ситуацію в Україні можна завдяки декриміналізації — перегляду репресивного законодавства, що встановлює межі притягнення до кримінальної відповідальності за зберігання незначної кількості наркотичних засобів без мети збуту.

 

Перед початком конференції, о 9.30, відбудеться прес-брифінг учасників:

Олександр Кваснєвський, колишній Президент республіки Польща

Мішель Казачкін, Уповноважений ООН з ВІЛ/СНІДу в регіоні Східної Європи та Центральної Азії

Володимир Тимошенко, голова Державної служби України з контролю за наркотиками

Кася Маліновська-Семпрух, Директор Глобальної Програми з наркополітики, Фундація Відкритого Суспільства

Тетяна Лебідь та Андрій Яровий, активісти

По завершенні брифінгу буде наочно продемонстровано, що може стати причиною кримінальної відповідальності в Україні.

Під час прес-конференції буде запропоновано синхронний багатоканальний переклад, тому попередня акредитація для журналістів є обов’язковою.

 

З питань отримання додаткової інформації та акредитації звертатися до Наді Колесникової, координатора медіа ініціатив програми «Громадське здоров’я» МФ «Відродження»: kolesnykova@irf.ua, 067 661 80 30

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.