111

Безсмертя ще не стало реальністю, але технології, що швидко розвиваються, можуть наблизити його настання. Так, принаймні, заявив Рей Курцвейл, технічний директор Google, на Global Future 2045 World Congress.

Розглядаючи біологію як програмне забезпечення і перепровуючи клітини для лікування хвороб, людство вже досягло великих успіхів в медицині, сказав Курцвейл.

«Швидкий розвиток відповідних технологій станеться в найближчі 10 або 20 років, ймовірно через 15 років ми досягнемо точки перегину, де науковий прогрес додаватиме нам більше років, ніж ми втрачатимемо через старіння», – говорить Рей. «Через 10 або 20 років настануть грандіозні зміни в охороні здоров’я і медицині».

Наприклад, використовуючи 3D біопринтери, які можуть друкувати тканини людини, і стовбурові клітини, які використовуються як матеріал для друку, дослідники зможуть вирощувати справжні людські органи.

«Вже є фантастичні методи лікування хвороб серця, раку та інших неврологічних захворювань, що грунтуються на ідеї перепрограмування», – говорить Курцвейл. «Це все приклади подачі біології як програмного забезпечення. Ці технології стануть в 1000 разів потужнішими через 10 років. І в мільйон разів через 20».

Досягнення безсмертя є однією з головних цілей 65-річного вченого. Він говорить, що приймає до 250 пігулок на день і з пів десятка внутрішньовенних ін’єкцій кожного тижня для підтримки свого здоров’я і тіла в хорошій формі, сподіваючись жити вічно.

Дмитро Іцков, ініціатор проекту Future 2045 World Congress, на людське безсмертя не розраховує. Його план – замінити людські тіла на небіологічні носії, в які буде імплантований людський мозок. До 2020 року повинні з’явитися роботи, що будуть керуватись силою думки. До 2025 – можливість перемістити мозок в штучне сховище при збереженні його життєдіяльності. До 2035 – можливо розмістити усю інформацію з мозку в комп’ютерному носії, так щоб роботам не потрібно було тягати з собою вміст черепної коробки.

До 2045 – досягнення технологічної нірвани, коли розум, що віртуалізувався, контролюватиме голографічні тіла, повідомляє watcher.com.ua

Як вам таке недалеке майбутнє?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.