Ігор Побер: Ми по вуха у боргах

Поділитися

 

Ігор Побер, головний ударівець Тернопільщини,

Про це пише у блозі на своєму партійному сайті народний депутат від Тернопільщини Ігор Побер (УДАР)

…по вуха у боргах. Ніяк інакше охарактеризувати ситуацію, що склалася наразі у державі, я не можу. Тільки от за навислою локшиною на тих же вухах, народ про ті борги не знає. Влада ж вирішила, що погасити їх можна за рахунок наступних поколінь. Чом би й ні? Відтак Міністерство фінансів України на первинних аукціонах у вівторок 9 липня шляхом продажу п’яти- і семирічних гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило 2,032 мільярдів гривень.Те, що через вказаний термін суму та ще й з відсотками треба буде погасити, нікого не лякає. Через свої банки кошти відмиються, та й на тому.

 

Щоби якось поповнити казну можна ж іще позичити гроші. Згідно з даними Держказначейства, у першому півріччі 2013 року держзапозиченнясклали 75,47 мільярдів гривень (у тому числі внутрішні 57,48 мільярдів гривень).А державний і гарантований державою борг уже перевищив 68,6 мільярдів  доларів США. Що це значить для народу? А те, що кожен працюючий українець (а таких близько 20 мільйонів осіб) уже винен понад 3,43 тисяч доларів державі.

 

В той же час,як одна частина урядовців замилюють народу очі, так званим«погашенням» боргів та кричать про «стабільність і добробут», інші -встигають розробляти схеми, які дозволятимуть і надалі розкрадати державні кошти.

 

Протягом кількох днів у ЗМІ з’явилася ціла низка повідомлень про кричущі зловживання під час здійснення державних закупівель.

 

Так, 2 липня за результатами тендерів Військова частина 1471 Державної прикордонної служби придбала одягу та постільної білизни на 38,77 мільйонів гривень. Зокрема, Центральна база зберігання та постачання ДПС придбала літні шкарпетки (Coolmax)  по 259 гривень за пару. Аби ноги не парило!

 

Не дивлячись на такі величезні кредити, які бере уряд вже який рік поспіль та борги, в країні не відбувається жодної системної реформи. Більше того, уряд до сьогодні навіть не прийняв власну програму дій.

 

А повідомлення про зростання економіки – ні що інше, як локшина, яка зависає на наших вухах і не дає нам бачити борги. Адже  згідно повідомлення Мінфіну дефіцит державного бюджету в січні-травні 2013 року, порівняно з січнем-травнем 2012 року, виріс в 5,05 разу – до 18,488 мільярдів гривень, а  загальний фонд державного бюджету за цей же період виконано  з дефіцитом у розмірі 20,06 мільярдів гривень, що в 9,3 рази більше показника 2012 року.

 

По-моєму, цифри сказали все самі. Тож коментар, думаю, буде зайвим.

На прощу до Зарваниці приїде Арсеній Яценюк

Міліціонери, які “штучно” поширювали наркотики у Тернополі, сядуть на 10 років