Як прокурор послав подалі мера Тернополя

Поділитися

За позовами прокуратури судом скасовано протиправні розпорядження та рішення сесії Тернопільської міської ради

Тернопільським окружним адміністративним судом задоволено позови прокуратури міста Тернополя, якими оскаржено розпорядження та рішення сесії Тернопільської міської ради щодо подій, пов’язаних з відзначенням Дня Перемоги у місті Тернополі. Оскаржувані акти органу місцевого самоврядування судом визнано протиправними та скасовано.

Як повідомлялось раніше, 30 квітня 2013 року в.о. Тернопільського міського голови прийнято розпорядження №128 «Про вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні» та №131 «Про внесення змін в додаток до розпорядження міського голови від 30.04.2013р. №129», у яких визначено щорічно 8 травня приспускати Державний прапор України з траурною стрічкою на всіх будівлях, незалежно від форм власності.
Окрім того, сесією Тернопільської міської ради прийнято рішення № 6/7/138 від 08.04.2011 року «Про заборону розміщення радянської символіки на державних установах та комунальних підприємствах» та рішення № 6/п32/1 від 09.05.2013 року «Про заборону розміщення радянської та нацистської символіки в м.Тернополі».
Враховуючи, що зазначені розпорядження та рішення сесії міської ради суперечать вимогам Конституції України, Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та прийняті з перевищенням наданих органу місцевого самоврядування повноважень, прокуратурою міста Тернополя до суду подано 4 позови про визнання їх протиправними та скасування.
Тернопільським окружним адміністративним судом усі позови прокуратури судом задоволені.
Також постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 27 червня 2013 року задоволено позов прокурора м.Тернополя до Тернопільської міської ради та визнано протиправним п.п.2, 6 рішення 34 сесії Тернопільської міської ради шостого скликання №6/34/50 від 06.06.2013 року “Про інформацію начальника Тернопільського міського відділу УМВСУ в Тернопільській області і прокурора міста Тернополя про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території міста Тернополя, дії правоохоронних органів 9 травня 2013 року у Старому парку міста Тернополя», в частині оцінки роботи правоохоронних органів та вчинення впливу на їх діяльність.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Як тернополянин на велосипеді “водний рекорд” поставив (відео)

Як з Віктором Януковичем в Бережанах сидів тернополянин Василь Петришин