А чи помічали ви, що на кожній батарейці є значок – перекреслений сміттєвий кошик?
Підраховано, що одна пальчикова батарейка, безтурботно викинута у відро для сміття, може забруднити важкими металами близько 20 квадратних метрів грунту, який у продовж 50 років буде не придатнидля ведення сільського господарства , або 400 літрів води.
Взнавши дану інформацію, в Бучачі організувалася молода ініціативна група, яка своїми діями та розумами створили проект «Батарейкам-утилізація!».
«Наша мета: показати бучаччанам шкідливий вплив батарейки на навколишнє середовище і відповідно до цього, організувати їхній збір та утилізацію» – говорять координатори проекта.
28 липня в неділю на День міста Бучач був встановлений перший контейнер для відпрацьованих батарейок по вул. Галицька 62 біля Приват Банку. А на головні сцені о 20 годині відбулася презентація проекту та старт акції. Координатори розповіли про шкоду, яку несуть в собі батарейки, а також про роботу, яка вже зроблена, та плани, які будуть доведені до виконання в ближньому майбутньому. Після того як був даний старт збору батарейок, маленька дівчинка у символічному костюмі батарейки з коробочкою в руках спустилася по сходах, до якої вмить підбігло багато бажаючих відпустити свою неробочу батарейку.
Цим самим молодь і жителі міста показали, що вони вже готові докладати зусиль, щоб жити в чистому та екологічному місті!
Проект створений, виключно з ініціативи небайдужих громадян за власні кошти.
Всі деталі проекту ви можете знайти в групі:
ЕКОЛОІЧНОГО РУХУ БУЧАЧА http://vk.com/eco_ryh_bychacha
На завершення скажемо: бережіть себе, своїх дітей і наш спільний дім – Землю від маленьких мікробомб – батарейок.
З повагою,
ініціативна група
проекту «Батарейкам – утилізація!»
м. Бучач