Голова Тернопільської ОДА відверто ігнорує доручення Прем’єр-міністра України

 

Цей відкритий лист було надіслано редакції газети «Свобода», яка є друкованим органом Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації, для оприлюднення позиції депутата обласної ради Ярослави П’яли. Проте після дводенних роздумів керівництво редакції відмовилося його опублікувати –  очевидно, під тиском керівників облдержадміністрації (адже про лист на адресу Прем’єр-міністра їм вже стало відомо).

Інтерент-газета «Про все» є незалежним засобом масової інформації, а тому подаємо цей матеріал для ознайомлення  з ним громадськості краю.

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

 

Шановний пане Прем’єр-міністре!

 

Нині громадські організації одержали найбільші за всі роки незалежності права та можливість реально впливати як на виконавчу владу, так і на фактичний стан справ. У сусідніх областях Громадські ради активно розпочали роботу  і вже досягають перших успіхів. А на Тернопільщині, яка ще донедавна була взірцем демократії, Громадську раду, до якої входить шістдесят громадських організацій, хочуть позбавити можливості виконувати належні їй функції, бо зайди при  владі відмовляються виконувати постанову Уряду, яка серед іншого передбачає забезпечення цієї Громадської ради елементарними умовами для праці –  приміщенням та оргтехнікою.

Тернопільщина ще в минулому славилася своєрідними рекордами. Перед проголошенням держаної незалежності, коли розпадався СРСР, наша область була першою серед інших областей України у черзі за компартійними квитками, тобто за кількістю кандидатів у члени КПРС. У ті часи серед наших землячків навіть була мода віддавати своїх дітей у російськомовні школи, щоб їм було легше зробити кар’єру. (Любили прогнутися перед, як тоді казали, «старшим» братом).

Нав’язана нам чужинцями «любов» до своєрідних рекордів, проявляється й у теперішній час. Зокрема, на Тернопільщині вже встановлено нікому непотрібні рекорди з випікання найбільшого в Україні короваю, варіння найбільшої кількості куті і т.п. У такий спосіб, спекулюючи на любові наших краян до народних традицій, перетворюючи наші національні атрибути на забави, політичні зайди фактично зневажають наші національні та християнські почуття.

Виникає запитання: а чому б не встановити рекорди іншого характеру, наприклад, найбільші в Україні зарплати в населення, найкращі дороги, сучасне медичне обслуговування, заможні села, на яких тримається українська духовність.

Але, на жаль, маємо суцільні антирекорди, список яких може бути довгим. Тернопільщина єдина в Україні область, де не прийнято бюджет, де не працює обласна рада і фактично відсутня представницька влади. Навіть створення Громадської ради при обласній державній адміністрації перетворилося у своєрідний антирекорд, адже відбувалося воно не за сприяння, а всупереч волі облдержадміністрації, і в результаті на Тернопільщині Громадська рада офіційно почала діяти в числі останніх.

Керівництво Тернопільської ОДА досі не виконало доручення Прем’єр-міністра України від 25 червня 2012 р. № 26372/0/1-12 щодо введення голови Громадської ради до  колегії облдержадміністрації. Тому цей лист просимо розцінювати і як звернення до голови Тернопільської ОДА (хоча й не знаємо скільки йому ще залишається перебувати на цій посаді – тиждень, два чи більше) з вимогою ввести до складу колегії ОДА представника нашої Громадської ради.

Хоч би як намагалися зайди при владі на Тернопільщині усунути Громадську раду від громадських справ, рада твердо стають на ногах і нині є фактично єдиним діючим представницьким органом загальнообласного масштабу. Як це й передбачено урядовою постановою, будемо рівноправним партнером, а не підконтрольним органом виконавчої і представницької гілок влади в області. Наприклад, усі обласні програми перед тим, як бути поданими на затвердження в обласну раду мають пройти обговорення саме через Громадську раду. Крім того, створимо тіньові департаменти облдержадміністрації, що працюватимуть на громадських засадах і контролюватимуть дії офіційних департаментів та їхніх керівників.

Звертаємося до всієї громадськості нашого краю із закликом згуртуватися довкола Громадської ради, щоб донести до влади потреби нашої громади і спільно працювати над ними. Висловлюючи вдячність усім, хто виборював незалежність на початку 90-их років, закликаємо їх поділитися своїм досвідом і долучитися до роботи Громадської ради, щоб втілити в життя те, за що вони боролися, і, зокрема, змусити зайду, який очолює ОДА, поважати громаду Тернопільщини.

Разом ми сильні і зможемо багато зробити для свого краю і країни.

 

Ярослава П’ЯЛА, заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації, депутат обласної ради;

 

Василь ФІЯЛКА, заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації, лідер Руху за визволення Тернопільщини від політичних чужинців.

 

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Михайло Апостол: “Людина, яка сьогодні керує обласною партійною організацією ще не опустилася на землю”

18 серпня у Тернополі – фестиваль хліба, меду та здоров’я!