Громадські організації Тернопільщини, які входять до Всеукраїнського громадського об’єднання Українська народна рада, звернулися до Президента України Віктора Януковича з пропозицією звільнити Валентина Хоптяна з посади голови облдержадміністрації, щоб врятувати область від кризи, спричиненої тим, що паралізована робота обласної ради. «Простіше призначити на цю посаду іншу людину, ніж переобирати депутатів обласної ради», – мовиться у відкритому листі громадських організацій, який також надіслано Прем’єр-міністру Миколі Азарову та представнику Президента в ЦВК Марині Ставнійчук. На підкріплення своєї позиції УНрада Тернопільщини додала раніше опубліковані у пресі заяви з цього приводу обласної організації «Свобода» та заступника голови Громадської ради при Тернопільській облдержадміністрації, депутата обласної ради Ярослави П’яли.
Відкритий лист
Громадські організації Тернопільщини обурені кризовою ситуацією, яка склалась в нашій області. Вісім місяців (з листопада 2012 року) не працює представницький орган – обласна рада.
Внаслідок цього наша область залишилась єдиною в Україні, де не прийнятий бюджет на 2013 рік. Це негативно впливає на роботу промисловості та інфраструктури області.
Не вирішується багато економічних і соціальних проблем. У занедбаному стані перебувають всі дороги в області. Вчителі, лікарі, працівники культурної сфери не отримують заробітної плати і не можуть нормально відбути відпускну кампанію.
Не забезпечуються фінансуванням комунальні установи, лікарні, школи, тепломережі, водоканал. У кризовій ситуації опинились заклади швидкої медичної допомоги, порушуються конституційні права громадян, що викликає велике невдоволення.
Причина полягає в тому, що голова облдержадміністрації Валентин Хоптян, який також очолює обласний осередок Партії регіонів, блокує роботу обласної ТВК. За два з половиною роки роботи на посаді керівника виконавчої влади області, він не спромігся до співпраці, як з господарським активом, творчою і мистецькою елітою Тернопільщини, так із політичними силами та депутатським корпусом обласної ради. Він не брав участі в сесіях обласної ради, не звітувався перед депутатами.
У той же час в Івано-Франківську та Львові голови облдержадміністрацій та депутати обласних рад знаходять спільну мову, коли йдеться про інтереси мешканців і на своїх сесіях вирішують необхідні економічні і соціальні питання.
Тому, враховуючи кризову ситуацію у нашій області, просимо Вас пане Президенте перейнятися проблемами Тернопільщини і звільнити Валентина Хоптяна з посади голови облдержадміністрації.

Бо ж простіше призначити на цю посаду іншу людину, ніж переобирати депутатів обласної ради.

1 comment

  1. Це - я

    Але роботу Тернопільської обласної ради блокує ВО “Свобода” (читай – Олег Тягнибок)!

Напишіть відгук