30 вересня у Тернополі – “Козаки Поділля”

Поділитися

І знову до Тернопільської обласної філармонії завітає Державний академічний козачий ансамбль пісні і танцю “КОЗАКИ ПОДІЛЛЯ”. Постійний інтерес публіки до колективу художній керівник ансамблю Микола Балема пояснює просто:”Глядача приводить в зал спрага за тим чистим,первозданним мистецтвом,котре називаємо народною піснею…”. Свою творчу біографію лауреат і дипломант республіканського і багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів ансамбль”КОЗАКИ ПОДІЛЛЯ” розпочав у 1938 році в м.Кам”янець-Подільському. Це був перший колектив створений у цьому ж році Хмельницької обласної філармонії керівником,якого був талановитий симфонічний диригент Тбіліської консерваторії Борис Світличний.
З 1975 року колектив очолює композитор,народний артист України,професор,генерал-хорунжий Микола Балема.
Протягом всього часу ансамбль перебуває в стані постійного творчого пошуку ,в результаті чого виробився особливий мистецький стиль «КОЗАКІВ ПОДІЛЛЯ». Разом із глибоким проникненням в суть української подільської народної пісні і танцю в ансамблі сформувався репертуар творів, де фольклор оригінально поєднується з різними течіями в сучасній музиці (поп-музика,джаз і т.п.).
Гастрольні маршрути ансамблю пролягли через найвіддаленіші куточки світу.Вони гастролювали в Індії,Франції,Бельгії,Швейцарії,Іспанії,Польщі,Німеччині,Португалії,Італії.Особливо ж важливими завжди були поїздки по Україні.
Так 30 вересня о 18.30 в обласній філармонії відбудеться концерт Державного академічного ансамблю пісні і танцю «КОЗАКИ ПОДІЛЛЯ». В програмі пісні,які бентежать серце,запальні танці та віртуозна музика.

З 1 жовтня “Сокіл” розпочинає безстрокову акцію відновлення та впорядкування історичних пам’яток на Тернопільщині

Іван Стойко: Почаївська Свято-Успенська Лавра має залишатися власністю всього українського народу, а не окремої конфесії