Екс-губернатор Тернопільщини розповів про негідника з Партії Регіонів

Поділитися

Про скандал на засіданні фракції Партії Регіонів повідомляло чимало всеукраїнських ЗМІ. Екс-голова Тернопільської облдержадміністрації Ярослав Сухий, який сьогодні є народним депутатом, розповів журналісту газети “Високий замок” про особливості цього засідання:

– Я на засідання фракції не встиг. Але сумніваюся, щоб хто-небудь з моїх колег захищав Петра Мельника – не така він фігура. Що він собою представляє, ми всі прекрасно знали…

А щодо питань євроінтеграції. Засідання фракції у нас завжди відбувається гостро, бо існують різні точки зору представників різних інтересів. Але всі ми – люди Януковича. Президент визначає вектор зовнішньої політики. Він його визначив і ми його підтримуємо. Жодних несподіванок на сесії під час голосування за євроінтеграційні законопроекти не буде.

Може бути одна-єдина біда: коли опозиція почне зривати сесію, влаштовувати улюлюкання при появі президента – тоді буде ясно, що вони працюють на Москву, на «Газпром»…

****

на старті нового політичного сезону, побили між собою горщики члени монолітної, як вважається, фракції Партії регіонів. Конфлікт розгорівся не на жарт. Джерела «Високого Замку» повідомляють, що від імені однієї з груп впливу виступив обурений Нестор Шуфрич. Від іншої – лідер промислового лобі, колишній президент «Мотор-Січі», як він себе називає, «олігарх моторобудування» В’ячеслав Богуслаєв. Обидва були невдоволені останніми резонансними подіями, які мають велике суспільне значення.

На засіданні фракції Нестор Іванович (донедавна – заступник сек­ретаря РНБОУ) заступався за… колишнього ректора Податкової академії Петра Мельника, якого затримали під час отримання хабара у розмірі 120 тис. грн. Як переповіли нам парламентські джерела, Шуфрич говорив приблизно таке: владі «не слід було чіпати» колишнього нардепа від рідної партії, порушувати проти нього кримінальну справу, влаштовувати «маски-шоу». Мовляв, своїх не здають, ворон воронові ока не викльовує. Шуфрич казав, що ця справа є небезпечним прецедентом з точки зору загальних інтересів членів ПР. «Сьогодні Мельника заарештували – а завтра…», – кипів він, обурюючись, що від наїздів тепер не застрахований жоден із партійців…

Другу серію атак на керівництво фракції ПР розпочали затяті прихильники Митного союзу – В’ячеслав Богуслаєв, Вадим Колесніченко, Олег Царьов. Вони не знаходили собі місця через те, що Партія регіонів підтримує асоціацію України з Євросоюзом. Промовці дорікали своїм вождям за те, що вони обрали «не ту» геополітичну орієнтацію.

У Партії регіонів ніяк не коментують ці «сімейні розбірки». Голова фракції Олександр Єфремов відбувся загальними словами, зокрема щодо євроінтеграції. За його словами, у партії «з повагою ставляться до позиції таких депутатів», при цьому додав, що їхня точка зору не є домінуючою…

Навряд чи такі розмови можна назвати партійною полемікою. Адже, особливо у першому випадку, йдеться про норми життя, про закон, який, як не раз заявляв президент Янукович, має бути одним для всіх. А щодо євроінтеграції, то тут, як висловився один з членів парламенту, йдеться, про цілеспрямовані дії, спрямовані на зрив   курсу, визначеного. «Цього слід було очікувати, вважаючи на наявність у Верховній Раді чужоземних агентів пливу, – сказав співрозмовник «ВЗ». – Їх можна легко вирахувати, зважаючи на те, кого саме нагороджував російський президент Володимир Путін».

Експерти давно прогнозували загострення протиріч у Партії регіонів, які виникають через політичні і бізнесові суперечності між кланами. Не виключали, що з наближенням президентських виборів розколеться парламентська фракція, з неї вийде “поміркована” частина…

Скільки коштує купити народного депутата?

Скільки на Тернопільщині триватиме погодній рай?