Державні виконавці на Монастирищині нараховували покійнику заборгованість з виплати аліментів впродовж 4 років

Поділитися

Це та низку інших порушень виявили працівники прокуратури Монастириського району під час перевірки додержання вимог Закону України «Про виконавче провадження» відділом державної виконавчої служби районного управління юстиції

Проведеною перевіркою встановлено, що державними виконавцями району впродовж тривалого періоду, в окремих випадках по декілька місяців, взагалі не проводились виконавчі дії, не з’ясовувались наявні джерела доходів від боржників, у виконавчі провадження заносились дані, які фактично не відповідали дійсності.

Так, на виконанні у одного з державних виконавців перебуває провадження від червня 2005 року про стягнення аліментів з жителя одного із сіл Монастириського району на користь дитини, в розмірі ½ частини всіх видів заробітку щомісячно.

Прокуратурою району з’ясовано, що зазначений громадянин помер 11 березня 2009 року, проте державний виконавець не виніс постанову про закінчення виконавчого провадження, а у квітні 2013 року склав акт про нарахування заборгованості по сплаті аліментів, згідно з яким борг покійного у період з червня 2005 року по квітень 2013 року становить 36 696,40 грн.

Окрім того , відповідно до документів, державним виконавцем у червні 2013 року здійснено виїзд за місцем проживання цього неплатника аліментів і виявлено його відсутність та майна, яке підлягає опису та арешту, про що складено відповідний акт.

За результатами перевірки начальнику Головного управління юстиції у Тернопільській області внесено подання з вимогою усунути виявлені прокуратурою порушення та притягнути притягнути до відповідальності державних виконавців та їх керівника.

Органами прокуратури області за виявлені порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження» з початку року до відповідальності притягнуто 32 державних виконавці.

Прес-служба прокуратури області

Сьогодні знову суд проти свавілля Тернопільської міської ради

Чиновниця міськради погоріла на хабарі в 1 тис. грн