Громадська рада при Чортківській міській раді – “кишенькова”

Поділитися

Україна офіційно приєдналася до глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (Open Government Partnership) 20 вересня 2011 року. Ініціатива була започаткована Президентами США і Бразилії та вже охопила 59 країн світу. Метою ініціативи є забезпечення виконання країнами-учасницями конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до участі в процесах ухвалення рішень, боротьба з корупцією, використання нових технологій для покращення якості рішень влади. Країни-учасниці щороку звітують про власний прогрес в Партнерстві. Цьогорічний звіт України та альтернативний звіт громадськості будуть представлені в Лондоні 31 жовтня. Чортківське представництво Всеукраїнського об»єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця» також підготувало для координатора громадської коаліції даної ініціативи Олексія Хмари інформацію, яка , переконані, знайде своє відображення в альтернативному звіті громадськості у столиці Великобританії.

Чим так відзначилася Чортківська міська рада, окрім того, що 19 вересня 2013року місто Чортків отримало статус міста обласного значення?

А тим, що при формуванні нового складу громадської ради при міській раді керівництво органу місцевого самоврядування порушувало всі можливі закони, аби зберегти попередній, «кишеньковий» та «ручний» склад дорадчого органу, який не переймався захистом інтересів громади міста (яка саме для цього їх делегувала), а  сліпо підтримувала всі рішення мерії міста. Саме в подяку за таку «відданість» попередня громадська рада розраховувала, що (знову ж таки в порушення норм закону) буде функціонувати не визначених два роки, а доки буде потрібно голові міста. Потрібно, щоб «давати добро» (наче б то від імені громади ) на чергове підвищення плати за воду,  якість якої та умови постачання для громади в кращу сторону не змінилися; на збільшення плати за землю, на введення додаткових та абсолютно непотрібних вакансій в комунальних підприємствах міста.

Напевне, саме тому так непривітно було прийняте звернення ВО «Фортеця», адресоване меру міста ще навесні цього року, з вимогою забезпечити формування нового складу громадської ради, оскільки повноваження попередньої мали припинитися ще у березні 2013року. Потрібно було аж півроку, щоб законні вимоги громадської інституції були виконані,  і на сайті міської ради було розміщене оголошення (бо місцева газета «Чортківський вісник» якраз була на «канікулах» у зв»язку з браком коштів на фінансування) про початок прийому ініціативною групою, до якої увійшли представники громадських організацій та міської ради,  заяв на участь у зборах по формуванню нового складу громадської ради, запланованих на 1 жовтня 2013року.

На 30 вересня 2013 року ( напередодні установчих зборів) було призначене засідання ініціативної групи, яка мала ознайомитися з заявами, які поступили на її адресу, затвердити список представників громадських інституцій, допущених до участі в установчих зборах, розробити проект порядку денного та проект регламенту проведення установчих зборів, повідомляє Фортеця

Але секретар міської ради Михайло Бевз , проголосивши себе ініціативною групою в одній особі, не дав можливості іншим уповноваженим представникам ознайомитися з заявами, які поступили на адресу ініціативною групи. Неодноразові законні вимоги керівника обласного осередку ВО «Фортеця» Скакун Людмили щодо ознайомлення з заявами, адресованими всім присутнім, а значить і представнику ВО «Фортеці», залишалися без уваги та ігнорувалися без пояснень. Щоправда, таку незаконну та незрозумілу поведінку секретаря міської ради , як це не дивно, підтримували представники попереднього складу громадської ради , зокрема Павлів Петро Миколайович (голова громадської ради, завідувач бактеріологічної лабораторії СЕС) та Омельчук Олексій Григорович (голова районної громадської організації «Спілка Чорнобиль»), яких громада делегувала якраз для забезпечення дотримання своїх законних прав та інтересів. Справді, цікаво виглядає, коли люди, розповідаючи, як стояли під стінами Верховної Ради чи Кабінету Міністрів та вимагали дотримання закону по відношенню до себе як до дітей війни чи потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС, так легко закривають очі, коли порушується закон їх місцевими депутатами.

А ще більше питань виникло, коли після поверхневого оголошення паном Бевзем  заяв  на вступ до громадської ради «перевірених» та «угодних» представників громадських організацій перейшли до розгляду «під мікроскопом» документів, наданих Всеукраїнським об»єднанням «Фортеця», районною організацією «Спілка підприємців Чортківщини», обласною громадською організацією «Координаційна рада підприємців Тернопільщини». Чому так не хоче попередній склад громадської ради поповнити свої ряди молодими, активними, розумними людьми? На жаль, пояснень не було дано.

Можливо, хтось зрозуміє причину цього після перегляду фрагменту з засідання ініціативної групи (якщо це можна назвати засіданням)?!

Безперечним залишається одне : поки не зміняться люди – не зміниться Україна! Адже на засіданні 30 вересня 2013 року у Чортківській міській раді не було ні Януковича, ні Азарова, ні Партії Регіонів, ні партії Комуністів, але закон і права людини порушувалися відкрито і безсовісно.

І найстрашніше те, що сам народ, своїми руками  допомагає прибирати тих, хто готовий їх захищати.

Прости мені, мій змучений народе,

що я мовчу. Дозволь мені мовчать!

Бо ж сієш, сієш, а воно не сходе,

І тільки змії кубляться й сичать.

Всі проти всіх, усі ні з ким не згодні.

Злість рухає людьми, але у бік безодні.

Ліна Костенко

P.S. Представники ВО «Фортеця» Скакун Людмила, ТО ГО «Координаційна рада підприємців Тернопільщини» Кривий Юрій та ЧР ГО «Спілка підприємців Чортківшини» Блошко Анатолій звернулися з заявою до голови ВО «Фортеця», народного депутата України Продан Оксани з проханням допомогти в ознайомленні з документами, доступ до яких так віддано захищався секретарем Чортківсьої міської ради. Як результат, 2 жовтня 2013 року у загальному відділі міської ради було зареєстроване відповідне депутатське звернення, реакції на яке поки немає.

Рішення щодо продовження матчу “Дніпро”-“Металіст” приймуть 7 жовтня

Рідний брат актора Івана Охлобистіна загинув в Одесі