У Тернополі фінішувала акція “Проконтролюй свій тиск”

Поділитися

У Тернополі фінішувала акція “Проконтролюй свій тиск”, що присвячена Всесвітньому дню боротьби з інсультом. В рамках акції впродовж тижня, а саме з 24 по 30 жовтня, відбулися профілактично-просвітницькі заходи, де тернополянам та гостям міста кваліфіковані спеціалісти виміряли артеріальний тиск та рівень глюкози в крові.

Серцево-судинні захворювання, такі як інсульт та інфаркт є серед перших причин смертності українців, зокрема і тернополян. Тому Департамент охорони здоров’я Тернопільської ОДА постійно здійснює роботу, спрямовану на своєчасне виявлення гіпертонії та залученні осіб, що хворіють гіпертонічною хворобою, до пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Такий профілактично-просвітницький проект за ініціативи Департаменту охорони здоров’я покликаний виявити осіб з гіпертонічною хворобою і скерувати їх на лікування. Оскільки цього разу цей проект масштабніший, ніж зазвичай, до обслуговування населення, окрім працівників КУТОР “Центр здоров’я” та лікарів ТМКЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” залучили і студентів-медиків Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського, студентів-медиків приватного вищого навчального закладу “Медичний коледж”.

Стартувала акція у Тернопільській облдержадміністрації, а продовжилася у “Центрі надання адміністративних послуг”, на Тернопільській приміській автостанції, у державній податковій інспекції області.

Варто сказати, що декотрі пасажири та водії, які прибували на автостанцію, негайно потребували стабілізації тиску. Це було важливо для тих, хто вирушав у дорогу і почувався не дуже добре. Такі особи скористалися своїм правом придбати за рецептом ліки у аптеці, яка знаходилася поруч. Свій тиск перевіряли і водії перед виходом у рейс, а дехто встиг це зробити і після повернення з рейсу.

Згодом акція продовжилася в “Укртелекомі”. Як зауважила 68-річна жителька Тернополя Марія Бабій, яка обстежилась там же: “такі заходи добрі для людей, адже вони допомагають виявляти підвищений артеріальний тиск у тих, хто про це навіть не здогадується”.

Багато бажаючих обстежитись виявилось на залізничному вокзалі. Опісля – “Проконтролюй свій тиск” мала своє продовження у двох тернопільських супермаркетах – “Орнаві” та “Подолянах”.

За загальними даними, впродовж акції “Проконтролюй свій тиск” виміряли артеріальний тиск 949 особам, 137 з них скеровано на дообстеження за місцем проживання. Такій же кількості виписано рецепти на пільгові гіпотензивні препарати.

Також 267 жителям міста та області визначено рівень глюкози в крові, в 32 з них виявлено підвищений рівень цукру. Вік обстежених в акції від 19 до 95 років.

Відтак, завдяки проведенню такої акції виявлено велику кількість осіб, що хворіють на артеріальну гіпертензію,і відтепер вони будуть ретельніше ставитися до свого здоров’я.

Світлана Гуменна,

прес-служба Департаменту охорони здоров’я

Тернопільської обладміністрації

Свободівці вимагають відновити прямі трансляції пленарних засідань сесії Тернопільської облради

В Одесі повій возили як у старі часи – на підводі