Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул наказав зняти гриф “Для службового користування” з картографічної основи для розробки Генпланів та оприлюднити Генплани всіх населених пунктів. Відповідне розпорядження він сформував на нараді щодо активізації розробки Генеральних планів населених пунктів, повідомили УНН у прес-службі Мінрегіону.

“Генеральні плани повинні бути дієвими інструментами розвитку територій та будівельної галузі в масштабах країни в цілому”, – сказав Олександр Вілкул.

“Урядом поставлене завдання зробити Генеральні плани відкритими і публічними документами, з якими може ознайомитися кожен інвестор і кожен житель. Місяць тому почалася робота зі складання Містобудівного Кадастру. Завдання місцевих органів влади – розмістити Генеральні плани у вільному доступі на веб-сайтах. На сьогодні це зробили вже 74 населених пункти. Відповідна інформація повинна бути розміщена по всіх населених пунктах”, – сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр-міністр поставив завдання до кінця першого кварталу 2014 року зняти з картографічної основи для розробки Генпланів гриф “Для службового користування”. Він також поставив вимогу безперешкодно надавати місцевим органам влади топографічну основу для розробки містобудівної документації.

“Генплани – це основа формування реальної перспективи розвитку населених пунктів. Зонування визначає, де має будуватися житло і зони відпочинку, де повинні розташовуватися промислові об’єкти. Зонування відбувається з урахуванням необхідності збереження пам’яток історії та культури”, – сказав Олександр Вілкул.

Уряд поставив завдання перед регіонами – активізувати розробку Генеральних планів населених пунктів. В Україні майже 30 тис. населених пунктів. Наразі вже 70% з них мають Генеральні плани. Майже в 9 тис. населених пунктів (здебільшого в сільській місцевості) містобудівна документація відсутня.

“Необхідно не допустити хаотичної забудови міст і сіл, пов’язаної з лобізмом на рівні місцевих рад. Населені пункти мають розвиватися по Генеральному плану, який пройшов громадські слухання і експертизу. В цьому – запорука гармонійного розвитку територій та будівельної галузі”, – сказав Олександр Вілкул.

Напишіть відгук