111

З першими днями 2014 року в Україні стартує приписна кампанія юнаків 1997 року народження при районних (міських) військкоматах. В ході цього загальнодержавного заходу десятки тисяч осіб чоловічої статі буде викликано до цих військових установ, де їх вивчатимуть на предмет придатності до військової служби.

У Тернопільській області юнаків, яким наступного року виповниться сімнадцять років, налічується близько 7 тисяч. На кожного з них у найближчому райвійськкоматі заповнять особову справу та видадуть приписне посвідчення.

За словами представників Тернопільського обласного військкомату, до цього часу проведено комплексну роботу: підготовлено приміщення, складено точні списки юнаків та визначено склади приписних районних (міських) комісій. До останніх груп, окрім офіцерів райвійськкоматів, увійшли цивільні лікарі, психологи та працівники регіональних структур соціального забезпечення.

– “Приписна кампанія-2014” проводитиметься з 3 січня по 31 березня. За цей час кожен юнак пройде повне медичне обстеження, складе тести та поспілкується з офіцерами райвійськкоматів. В результаті цього ми матимемо індивідуальні дані про придатність до військової служби, – пояснив ТВО начальника відділу комплектування та призову – заступник Тернопільського обласного комісара майор Петро Сирко.

Офіцер порадив усім, хто отримає повістку, своєчасно прибути до райвійськкоматів і представити необхідні документи. Адже, без приписного посвідчення стане неможливим вступ до інститутів чи коледжів, працевлаштування у бюджетних структурах тощо. За ігнорування приписної кампанії передбачені штрафи.

– У будь-якому разі, безвідповідальні дії тягнуть до неприємного спілкування з правоохоронцями, – підкреслив майор Петро Сирко.

Варто наголосити, що приписка до призовних дільниць проводиться з метою взяття громадян на облік, визначення їх кількості, ступеня придатності до військової служби, встановлення рівня освітньої підготовки, здобутої спеціальності та рівня фізичної підготовки.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.