Гравці і тренери визнали Є.Коноплянку кращим футболістом чемпіонату України

Півзахисник “Дніпра” і збірної України Євген Коноплянка визнаний кращим гравцем чемпіонату України 2013 року за опитуванням, проведеним серед футболістів і тренерів Прем’єр-ліги, передає УНН з посиланням на “Футбольний клуб”.

В опитуванні взяли участь по 16 представників від кожного клубу елітного вітчизняного дивізіону (15 гравців плюс головний тренер), кожен з яких назвав свою трійку лауреатів (за перше місце нараховувалося три очки, за друге — два, за третє — одне). Однак вже сьомий рік поспіль референдум, що проводиться всеукраїнською газетою “Команда”, ігнорували представники донецького “Шахтаря”, тому було опитано 225 футболістів і 15 наставників. В анкетах було згадано 76 виконавців — на 13 менше, ніж торік. У своїх трійках респонденти назвали імена 33-х легіонерів, однак опитування виграв футболіст національної збірної України.

На перше місце Є. Коноплянку поставили 77 чоловік (32 % опитаних), на друге — 61 (25 %), на третє — 25 (10 %). В цілому за одного з найшвидших футболістів країни проголосувало 163 респондента — 67 % від загального числа. Представник дніпропетровського “Дніпра” став переможцем у четвертий раз за 19 років (двічі референдум вигравав Сергій Назаренко, один раз — Олександр Рикун).

На другому місці фінішував півзахисник київського “Динамо” Андрій Ярмоленко, котрий відстав від переможця на 133 очка. За третє місце розгорнулася боротьба між Марко Девічем і Романом Зозулею — у результаті нападник харківського ” Металіста” випередив свого колегу по амплуа всього на 18 очок. А замкнув п’ятірку кращих гравців року капітан донецького ” Шахтаря” Даріо Срна.

Коноплянка виграв опитування за версією восьми команд, Ярмоленко і Девіч — двох. У “Севастополі” на перше місце поставили Зозулю, а в донецькому “Металурзі” — Мораеса. А ось у “Чорноморці” думки респондентів розділилися — там однакову кількість балів набрали Коноплянка і Алекс Тейшейра.

Визначати кращого футболіста газета “Команда” розпочала з 1995 —го. Першим переможцем референдуму став півзахисник “Динамо” Юрій Калитвинцев, а потім настала ера двох його одноклубників — Сергія Реброва і Андрія Шевченка. У загальному заліку опитування Ребров досі займає перше місце, але Шевченко домігся унікального результату — в трійку лауреатів року він потрапляв п’ять разів.

У 2000 році вперше перемогу здобув представник “Шахтаря” Андрій Воробей. Гірники вигравали референдум чотири рази, стільки ж перемагали футболісти “Дніпра”, а безумовним лідером тут є “Динамо” — 10 перемог, 10 других місць і п’ять — третіх. Всього в трійки кращих потрапляли 34 виконавці з семи клубів.