111

Незважаючи на революційні події в Україні, в регіонах продовжується боротьба із злом

Це зло не має партійних, чи соціальних ознак. Зло і в Африці є злом. Ось і це повідомлення, що прийшло із Тернопілля на адресу ГО «Опришки» та Руху «Чесно» свідчить про фантастичні «чорні справи» місцевих бандючків. Знайомтеся :

Підприємець Гладкий Я.В., близький за стосунками до голови Бережанської районної ради Василя Романовича Німка, ( на даний момент його офіційним радником), створив нелегальну приватну “фірму”, яка займалася тим, що виготовляла “ліві” проекти землеустрою та проекти відведення земельних ділянок.

Не володіючи ліцензією, не маючи у своєму штаті спеціалістів – землевпорядників із відповідними сертифікатами, але користуючись “дахом” зі сторони бережанської влади, приватник незаконно виготовив близько півтисячі документів, які вже пройшли процедуру затвердження. Слід зазначити, що контроль за законністю документообігу у цій сфері повинно здійснювати управління держземагентства Бережанської РДА. Зауважимо, попередній керівник цього управління була звільнена за корупційні дії, а син нинішнього в.о. начальника районного держкомзему, що цікаво, теж працював у цій фіктивній земельній фірмі.

Тепер же всі ці земельні документи судами мають бути визнані недійсними. Хто ж поверне кошти людям? СБУ вилучила близько 500 справ, а насправді їх тисячі.

Ця горе-фірма орендує приміщення в адміністративному будинку Бережанської районної ради. Раніше я інформував громадськість про гучну п’янку в Бережанській РДА. Вона відбувалася в тому числі і з того приводу, що, проводячи перевірку, комісія Тернопільської ОДА не виявила слідів діяльності фіктивної філії у земельних питаннях. А перед тим була неодноразова перевірка і районною прокуратурою держкомагентства, де також не було виявлено жодних порушень.

З цього приводу зрозуміло, що бережанська еліта – адміністрація, прокуратура, міліція, керівництво районної ради замішані в корупції та прикритті злочинів.

За моїми неодноразовими зверненнями до голови РДА, прокурора району, начальника райвідділу міліції району про розкрадання природних надр, а саме будівельного каменю, піску, незаконні піщані кар’єри місцева влада прикривала. Надалі за моїм позовом як депутата районної ради була подана заява 2 серпня 2013 року про відкриття кримінального провадження щодо незаконного видобутку піску. Заява прийнята, зареєстрована у єдиному реєстрі, а далі – тиша. Де прокуратура? До речі, чи можливо об’єктивно розслідувати цю справу? Думаю, що ні. Ці структури самі замішані в цій справі. Таке зухвальство може чинитися тільки у кримінальних Бережанах.

А розкрадання лісів комунальної власності, а спиртовий денатуратний ринок у Бережанах і в районі? Все це процвітає під «дахом» бережанської верхівки.

Дізнавшись про кримінальну верхівку в Бережанському районі, голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян терміново змушує голову Бережанської РДА Ярослава Триньку написати заяву на звільнення, щоб призначити іншого, таким чином «відбілити» владну вертикаль, яку в області очолює.

Тому звертаюсь публічно до працівників СБУ, як районного, так і обласного рівнів, взяти цю справу під особистий контроль, об’єктивно розслідувати та передати до суду, щоб винні та їхні «папіки» отримали заслужене покарання.

Степан Кленик, депутат Бережанської районної ради

Коментар прокурора Бережанського району Олега Бурика

 

Інформація депутата Бережанської міської ради С.Кленика щодо причетності прокуратури до «прикриття злочинів» та відсутності реагування на факти порушення земельного законодавства та «розкрадання природних надр» не відповідає дійсності.

На даний час саме прокуратурою завершено перевірку протиправної діяльності службових осіб філії зазначеного у публікації приватного підприємства, яким в період з 2011 по серпень 2013 року здійснювалася діяльність по виготовленню землевпорядної документації.

Прокурорською перевіркою встановлено, що діяльність вказаної філії проводилась без наявних на те правових підстав, внаслідок чого інтересам громадян спричинено збитки в сумі понад 300 000 грн. За даним фактом прокуратурою району розпочато кримінального провадження. Слід зазначати, що дана перевірка ініційована та проводиться виключно за матеріалами правоохоронних органів району, жодних заяв від автора статті, який, як він стверджує, володів інформацією про вказані порушення в правоохоронні органи району не надходило.

Крім того, прокуратурою Бережанського району постійно здійснюється моніторинг законності діяльності кар’єрів та використання природних надр на території району. За наслідками перевірок у сфері охорони гірничих відносин внесено 5 подань, до відповідальності притягнуто 2 посадовців органів влади, 1 – контролюючого органу. Також безпідставним є звинувачення про відсутність контролю з боку правоохоронних органів району та розкрадання лісів комунальної власності. У 2013 році прокуратурою району скеровано до суду кримінальне провадження відносно працівника «Бережанирайагроліс», який вчинив незаконну лісопорубку у ввірених йому кварталах та спричинив збитки в сумі 99 тис. грн.. Кримінальне провадження за даним фактом розглянуто судом, постановлено обвинувальний вирок. Також задоволено позов, заявлений прокуратурою Бережанського району на вказану суму.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.