Громадська рада визначила лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких

Поділитися

16 січня у приміщенні Тернопільської обласної організації національної спілки письменників України відбулося підсумкове засідання Громадської ради з питань відзначення Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. братів Богдана та Левка Лепких.

Голова Громадської ради Богдан Хаварівський розповів про творчі здобутки кожного з 12 претендентів та ознайомив членів Ліги підприємців «Українська справа», які формують фонд премії з діяльністю Громадської ради. Зокрема наголосив на необхідності перевидати книгу Михайла Ониськіва та Віктора Уніята «Сподвижники поля духовного» (про лауреатів премії Братів Лепких).

Під час засідання члени Громадської ради Богдан Хаварівський, Михайло Ратушняк, Роман Півторак, Богдан Мельничук, Михайло Ониськів, Євген Безкоровайний, Богдан Ничик, Віктор Уніят, Богдан Кусень та ін.) висловили думки щодо кандидатур, які творчі колективи та громадські організації подали на здобуття Всеукраїнської премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких та обговорили організаційні питання.

У результаті голосування Громадська рада вирішила присвоїти Всеукраїнську літературно-мистецьку премію ім. Братів Богдана та Левка Лепких за 2013 рік:

Докторові медичних наук, професору, академіку АН вищої школи України, голові Тернопільського осередку НТШ Михайлові Андрейчину (м. Тернопіль) – за вагомий внесок у розвиток науки і культури та багаторічну популяризацію творчих досягнень видатних українських вчених і громадсько-культурних діячів;

членові Національної спілки письменників України, поету, прозаїку, публіцисту Олегові Гончаренку (м. Мелітополь, Запорізька область) – за багаторічну творчу діяльність і за книгу поезій «Катрени оголошених картин (навіяне живописом Івана Марчука)»;

мистецтвознавцю, краєзнавцю, директору Тернопільського обласного художнього музею, заслуженому працівникові культури України Ігореві Дуді (м. Тернопіль) – за творчі дослідження у царині українського мистецтвознавства та багаторічну краєзнавчу діяльність;

громадсько-культурному діячеві, краєзнавцю, художнику, заступникові директора з наукової роботи Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани Богданові Тихому – за популяризацію творчості братів Богдана та Левка Лепких та особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини.

Церемонія вручення нагород відбудеться у День Соборності України – 22 січня о 12 годині в приміщені Тернопільського обласного художнього музею (вул. Крушельницької, 1).

 

Прес-служба Громадської ради з питань відзначення Всеукраїнською премією ім. Братів Лепких

Голову правління “Уманьгаз” застрелили у кабінеті

Заява про складення депутатських повноважень: я обирався до парламенту України, а не Північної Кореї