Як СБУ фільтрує записи у Facebook

Поділитися

25 грудня ц.р. приблизно о 10 год. 35 хв. громадянкою Коротченко Катериною Григорівною на сторінці в соціальній мережі «Facebook» розміщено пост з фотографіями журналістки Тетяни Чорновіл, підписаний наступними словами: «Давайте надалі мирно стояти, створювати надзвичайно важливі об’єднання «Майдан», поки нас усіх не повбивають. Ось до чого призводять мирні протести. Тут вже не протести потрібні, а революція – зі зброєю та боротьбою».

Далі, з інтервалом 10 хвилин Коротченко К.Г. розмістила наступний пост, підтриманий рядом інших користувачів, такого змісту: «Кто подскажет, где в Запорожье можно записаться на уроки стрельбы»

А о 17 год. 50 хв. розміщено запис: «Шановні українські чоловіки, мабуть вже час брати зброю, ви як гадаєте?».

Зважаючи на те, що були відсутні будь-які підтверджуючі дані щодо того, ким саме розміщені в соціальній мережі «Facebook» пости: Коротченко К.Г. або іншою особою від її імені, а відтак не встановлені всі обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, та враховуючи необхідність надати оцінку матеріалам та визначитись з наявністю ознак кримінального правопорушення, 27 грудня ц.р. слідчим УСБУ в Запорізькій області в телефонному режимі з Коротченко К.Г. було проведено бесіду.

У ході бесіди Коротченко К.Г. підтвердила, що вона дійсно розміщувала такі публікації на своїй сторінці в соцмережі, але написала це, будучи обуреною діями злочинців, які причетні до побиття журналістки Т.Чорновол в м. Києві. З її слів, у своїх висловлюваннях вона намагалась звернути увагу представників правоохоронних органів до дієвого захисту законних прав та інтересів громадян й суспільства, і не мала не меті здійснювати заклики, спрямовані саме на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Під час бесіди, Коротченко К.Г. також завірила слідчого, що вказані висловлювання будуть нею негайно добровільно видалені зі сторінки зазначеної соціальної мережі.

Крім цього, Коротченко К.Г. повідомила слідчому, що згодна дати більш детальні пояснення щодо вказаних фактів в адміністративній будівлі УСБУ в Запорізькій області, якщо отримає офіційне запрошення.

Наступного дня записи Коротченко К.Г. були видалені, у зв’язку з чим необхідність в співбесіді з нею відпала.

Враховуючи, що наразі немає даних про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.109 КК України, на даний час відсутні підстави до реєстрації кримінального правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, повідомили у прес-службі УСБУ в Запорізькій області

Надивившись бойовиків, 19-річний житель вчинив “наліт” на пошту

Міліціонери затримали підозрюваного у подвійному вбивстві, який звільнився лише 5 діб тому