111

Сьогодні у Верховній Раді Арсенія Яценюка призначили керівником уряду. Проголосували за це рішення рекордною кількістю голосів- 371.  331 голосом обрала новий Кабінет міністру.

До складу нового уряду увійшли:

Перший-віце-прем’єр Ярема Віталій Григорович (відповідатиме за правоохоронний і силовий блок)

Віце-прем’єр з питань євроінтеграції – Борис Тарасюк;

Віце-прем’єр з регіональної політики – Володимир Гройсман;

Антикорупційне бюро – Тетяна Чорновол;

Люстраційний комітет – Єгор Соболєв;

Міністр юстиції – Павло Петренко;

Міністерство фінансів – Олександр Шлапак;

Міністр економіки – Павло Шеремета;

Міністр освіти – Сергій Квіт;

Мінсоцполітики – Людмила Денисова;

Мінекології – Андрій Мохник;

Міністр культури – Євген Нищук;

Мініагрополітики – Олександр Мирний;

Міністр кабінету міністрів – Остап Семерак;

Мінохоронздоров’я – Олег Мусій;

Міністр палива та енергетики – Юрій Продан;

Міністр молоді і спорту – Дмитро Булатов;

Міністр внутрішних справ – Арсен Аваков;

Міністр аграрної політики – Ігор Швайка;

Міністр інфраструктури – Максим Бурбак.

Що скажите доброго і не дуже про новий уряд?

2 comments

 1. Аріна

  Сьогодні відбудеться узгодження кандидатур майбутніх міністрів з Майданом .
  Хочеться сподіватися , що у мітингувальників вистачить здорового глузду , щоб оцінити по достоїнству роботу тих людей , які майже тиждень в кулуарах Верховної Ради ” пиляли портфелі”.
  Давайте задумаємося , як потрібно було зробити по совісті .

  Перше . На кожен міністерський пост потрібно було запропонувати по два -три альтернативних кандидата.

  Друге . Ці списки потрібно було оприлюднити в інтернеті і в ЗМІ. Потім почекати пару днів , щоб зібрати думки всіх небайдужих . Дати час Майдану зв’язатися з людьми в різних регіонах країни – на Заході , на Сході , на Півдні , в Криму. Всі громадяни країни мають право висловитися , навіть якщо вони говорять по- російськи.

  Третє . Лише тоді опозиції слід було вийти на сцену перед багатотисячним натовпом . По черзі мали б вийти всі кандидати на те чи інше міністерство. І вони зобов’язані були б відповідати на всі питання , без винятку.

  Ким був . З ким працював. ” Пиляв ” Чи бюджет. Чим відзначився в минулі роки ?

  Це стандартна процедура при наймі на роботу. Будь-яка розсудлива роботодавець змусити здобувача відповідати на потрібні питання. А Майдан зараз – роботодавець .
  І лише за підсумками цієї співбесіди сформувався би реальний Кабмін довіри . І цьому Кабміну можна було б дати повноваження навіть на рік – щоб не ставити його дії в залежність від результатів виборів.

  Ось це була б демократія.

  Що вийшло насправді ?

  Група людей між собою вирішила , кому віддати яке міністерство . Тимошенко , Турчинов , Яценюк , Кличко ( формально , його там не було , але його думка озвучувалося ) , Тягнибок , Мартиненко і ще кілька персон. З ким вони були на зв’язку ? Хто до них звертався з нескромними пропозиціями? Таємниця .

  Це більше нагадує збори кардиналів , які обирають майбутнього Папу Римського . А Майдану , немов католицької пастви , залишається лише спостерігати , якого кольору дим йде з труби . Тобто , “домовилися ” або “не домовилися” .

  Про рівень можливого ” договорняка ” говорить такий факт . В.о. глави Адміністрації в.о. президента був призначений Олег Рафальський – нещодавно звільнений керівник головного управління документального забезпечення АП. Тобто , Турчинов взяв до себе на роботу чиновника Януковича. Це пряме порушення позиції Майдану , який заявив, що не потерпить чиновників, які працювали у владі з 2010 року.

  І ось , отримаєте.
  Мабуть , аналогічним способом вони зліпили приблизний список майбутніх міністрів . Мало того , що на кожен пост варто тільки по одному кандидату. Так ще й подивіться , що це за люди.

  В більшості своїй, це політики . “Голодні ” депутати , які ось-ось отримають ” годівниці ” . Саме так вони розглядають місця у виконавчій владі.

  І ще кілька постів віддані реальним активістам Майдану. Логіка в цьому тваринна – щоб ” пропустили ” основний командний склад . Точно так само робив Янукович. Щоб олігархи його не турбували , він віддав їм масу державного майна , і дав ” присмоктатися ” до тендерів .

  Люди , які прагнуть до влади зараз , переважно зроблені з того ж тіста . Як їх проконтролювати – ось питання з питань для Майдану.

  Саме час вводити таку посаду , як комісар при міністрі . Це не жарт.

  Поіменний перегляд ” іконостасу ”

  Давайте пройдемося по ось переліком, що опублікував Мустафа Найєм . Проаналізуємо тих кандидатів , які матимуть допуск до великих грошей .

  Тим більше , що вони не чужі попередньої влади.

  Петро Порошенко. Останнім часом він дійсно гідно проявив себе в деяких ситуаціях. Найяскравішим був епізод з трактором біля Адміністрації президента. Тобто , у світлі останніх днів він молодець.

  Але нам же з ним не гімни співати. Ця людина претендує на посаду прем’єр -міністра. А значить , там він проявиться в якості управлінця , а не активіста. І ось тут виникають питання.

  Петро Олексійович знаменитий тим , що миттєво прораховує ситуації з точки зору “вигідно – невигідно ” . Він дійсно геніально мислить , але мислить тільки в напрямку особистої вигоди. Чим займатиметься Петро Олексійович на посаді прем’єра ? Практично гарантовано , побудовою схем під себе.

  Чутки про те , що він сильний господарник , сильно перебільшені. Так , за ним числиться мільярдний бізнес , але цим бізнесом керує його батько і його бізнес- партнери. Сам Порошенко -молодший завжди займався іншим – лобізмом , або ” договорняком ” . Так він робив і в Раді Нацбанку , і в Мінекономіки .

  “Я в цій країні працюю Петром Олексійовичем Порошенком ” , – сказав він якось . Все вірно . Потрібно тільки правильно зрозуміти цю фразу. Як-небудь запитаєте Петра Олексійовича , за що його вигнав свого часу Віктор Ющенко. Що це була за історія з будинком в центрі столиці.

  Арсеній Яценюк має масу переваг . Він перебував на різних постах , і не з чуток знайомий з тим , як працює державна машина. Але при цьому він дійсно якісний економіст , і добре розуміє , що потрібно робити. Цього у нього не відняти.

  Інша справа , що Арсенія Петровича завжди оточують “сірі кардинали ” . Колись це були російські політтехнологи , через які він програв вибори 2004 року. Сьогодні це Микола Мартиненко , енергетичний тіньової олігарх , а також група друзів ( наприклад , Андрій Іванчук ) . Подейкують , що ця сама свита має давні і хороші контакти з великим бізнесом .
  Думається , саме вона буде щільно ” сидіти на вухах ” Арсенія Петровича , коли він зважиться на якусь велику реформу. Щоб Яценюк став якісним прем’єром , від нього потрібно відсікти ” сірих кардиналів ” .

  Павло Петренко – колишній юрист команди Яценюка. Непоганий фахівець , молодий і ” голодний ” . Заплямувати себе в якісь історії не встиг , просто тому що не мав допуску до історій . Як поведе себе на посаді міністра юстиції , сказати складно.

  Порядку заради , потрібно знати , що він хотів би зробити з такими ” жирними ” напрямками роботи Мін’юсту , як виконавча служба та ведення держреєстру. Там лежать сотні мільйонів гривень потенційного особистого доходу кожного міністра юстиції.

  Віталій Ярема – кандидат на МВС. Кадровий силовик з великим минулим , колишній керівник міліції Києва. Чи захоче він ламати стару систему , таку рідну і зрозумілу ? Чи зуміє сказати “ні” колегам з лампасами на штанях ?

  Євген Нищук стане міністром культури за те , що був ведучим на сцені Майдану. No comments . Напевно , він непогана людина . Але яке відношення він має до “Уряду Антикризова професіоналів ” ?

  Але найяскравіший перебір нового Кабміну – це Дмитро Булатов на Міністерстві молодості і спорту. До цієї людини є питання навіть у пересічних учасників Автомайдану . Відрізане вухо – не привід ” долучитися до посади”.

  Призначення Сергія Квіта на Міністерство освіти є безперечно політичним. Але в підтримку цього призначення говорить той факт , що він професіонал. Президент Києво- Могилянки – не чужа людина в освіті.

  Заради порядку , слід дізнатися його позицію стосовно дивним тендерами часів Табачника , до засилля ВНЗ з огидною якістю дипломів , до оплати праці вічно жебраків вчителів . Мафія в Міносвіти та МОЗ – одна з найбільш ” махрових ” . Що з ними має намір робити Квіт ?

  Аналогічно , чи захоче Ольга Богомолець боротися з медичної мафією ? Навряд чи . Мабуть , тому вона і хоче відмовитися від поста голови МОЗ , щоб стати віце -прем’єром з гуманітарних питань. Далі від великих грошей , і далі від великих проблем.

  Хто займе пост міністра фінансів – ключове питання . Ця людина стане одним з трьох ( разом з прем’єром і міністром соцполітики ) , хто візьме на себе негатив від майбутніх реформ. В умовах тотального браку грошей , міністру фінансів доведеться денно і нощно говорити “ні” , слухаючи прокльони на свою адресу. Віктор Пинзеник знав , від чого відмовляється. Але, щоб знайти гроші, є СБУ та Прокуратура.

  Чи змінює велика влада людини ? Ще як . Тетяні Чорновіл та Єгору Соболєву доведеться пройти через величезні спокуси. Насамперед , через спокусу великими грошима , тому що на прийом до них попросяться натовпу чиновників. Які точно такі ж , як ті , хто завтра прийдуть до влади.

  А ще , через спокусу власним праведним гнівом. Сьогодні він виражається через так звану громадянську позицію. Але на що попрямує цей праведний гнів , якщо в руках екс- журналістів буде влада вирішувати людські долі? Цікаво , що скажуть Тетяна та Єгор ?
  http://www.epravda.com.ua/columns/2014/02/26/422195/ (взято за зноскою)

 2. Аріна

  В доповнення до попереднього коментаря:

  1.Яценюк: Ще чотири роки тому він кричав, що Тимошенко та Янукович – чоботи однієї пари, Спочатку вони усе ділятьміж собою, а потім, що залишилось, ще раз пополам. Тепер же він вже за Юлю переживає. не вірю я в такі метаморфози. Просто Сєню-єврейчика мамка з татком навчили, як треба в житті пристосовуватися для своєї особистої вигоди.

  2. Тягнибок: прийдіть подивіться, що його однопартійці витворяють в Тернополі. Зносять парки відпочинку, захоплюють різні приміщення під бізнес, і т.д. Депутат Гладкий взагалі, як прийнято казати, страх втратив. Що ж тоді вони натворять в межах держави.

  3. Денисова: при Ющенку вона пристоїла усіх своїх родичів в Міністерство соціальної політики.Враховуючи непросту біографію екс-міністра, слід дуже добре подумати, чи допускати її ще раз до тієї ж самої “годівниці”. Адже Мінсоцполітики – це Пенсійний фонд, три соцфонду і вплив на профспілки. Занадто “жирно”.

  4. Сіренко: не міністр, але значимий пост, так як усі користуються транспортом. Саме при ньому були придумані приватні штрафмайданчики, звідки тижнями не віддавали авто, вимагаючи баснословні суми. Інколи, вартість штрафів вартувала вартості самого авто. А тепер він займатиме посаду начальника департаменту ДАІ. Смішно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.