111

Ми, представники ЗМІ Тернополя, постійно перебуваємо в інформаційному вирі і як ніхто орієнтуємося в настроях громади, вважаємо: ситуація в країні та в області потребує чіткої та відвертої позиції журналістської спільноти. Журналісти Тернополя, серед яких і я, вважають, що керівники (начальник та заступники) тих державних структур, які втратили довіру суспільства, не мають морального права залишатися на посадах і повинні добровільно скласти повноваження (йдеться про органи виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих структур Тернополя та області). Ми також вважаємо, що люстрацію мають проводити авторитетні особистості з незаплямованою репутацією, але в жодному разі не представники політичних сил і не самі чиновники, правоохоронці і псевдогромадські діячі. Члени люстраційного комітету також повинні взяти на себе зобов’язання не претендувати на посади в органах державної служби у найближчі роки, аби їх діяльність не виглядала як намагання усунути того чи іншого посадовця для вивільнення посади для себе чи знайомих. Водночас закликаємо депутатів Верховної Ради України оперативно прийняти Закон про люстрацію, щоб цей процес на місцях мав юридичне підґрунтя. Вимагаємо оприлюднення досягнень перед суспільством осіб, яких призначатимуть на керівні посади. А також – оприлюднення власних статків, рухомого і нерухомого майна членів родини, майна, яке «дали в користування друзі» тощо.

Також громадськість повинна пильно стежити за керівниками органів місцевого самоврядування (районна, міська та обласна рада), їх управлінь та комунальних підприємств.

Журналісти Тернополя підтримують проведення люстрації і готові стати посередницькою ланкою в цьому процесі, яка інформуватиме громаду про факти беззаконь: як в органах державної влади, так і в органах місцевого самоврядування. Закликаємо тернополян, яким є що сказати, звертатися до журналістів та розповідати про незаконні дії будь-якого чиновника. Ми гарантуємо, що перевірену інформацію оприлюднять місцеві ЗМІ, також опублікована в соцмережах. Зараз не час боятися, зараз час діяти!

3 comments

 1. vasya

  Похоже на провокацію!Ви що хочете паралічу органів влади? Незалежно на якій посаді (чи начальник, чи простий робітник)-люстрація, але чесна: приналежність до компрометуючої партії, хабарник, корупціонер, агент КДБ,статки нажиті не на зарплатню – якщо все нормально – працюй. Ми ж йдемо в Європу!

 2. Васі

  Друже, ти хоч читав ту заяву?
  Чітко ж написано що “…кервіники (начальники та їх заступники), чи ти просто бігаєш як бот по сайтах і про параліч заявляєш, як це сьогодні було на зборах з питань створення люстраційного об”єднання, від одного з депутатів міської ради емоційна заява що ой ой ой буде параліч.
  Наприклад Похиляк Ольга хабарі бере і навіть не соромиться цього, всі знають всі мовчать. Освітяни як солдати такі собі в армії. Всі бояться за свої робочі місця. Кожне кадрове призначення в навчальних закладах Тернополя мусить супроводжуватися хабарем для пані Похиляк, навіть директори шкіл платять. В розмові з людиною, причетною до обладміністрації, 10 тисяч зелених ціна посади директора школи в Тернополі. Це достатньо обмежена інформація тому мало хто це знає, але зараз час це все озвучувати і таких керівників як Похиляк звільняти. Крім того один з новопризначених директорів, за словами знайомої, якого призначили під впливом громадськості, а не через касу Похиляк, в подальшому зазнавав постійних утисків та перевірок від відділу освіти, був такою собі білою вороною.
  Ось немало інформації, кому цікаво…
  http://poglyad.te.ua/podii/yaku-dan-zbyraje-ternopilska-imperatrytsya-vid-osvity-olha-pohylyak

 3. Остап

  Шановні Тернополяни!.Ходять такі чутки,что люструвати Міську раду буде сама міська рада!Це вже доходить до абсурду,адже такі постаті як Надар,Бицюра,Турський ,Камінський і т.д. не одноразово були замічені у махінаціях з міськими коштами!Якщо так,то для чого взагалі потрібна та люстрація?!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.