На Тернопільщині проводяться заходи щодо приписки юнаків 1997 року народження при районних військкоматах. Кожного юнака відповідного віку викликають до військових установ, де вивчають на предмет придатності до військової служби.

Як повідомили в обласному військовому комісаріаті, цього року на призовних дільницях районних військкоматів, на військовий облік планується поставити понад 6600 юнаків.

– Триватиме приписна кампанія до 31 березня, – повідомив начальник відділу обліково-призовної роботи – заступник Тернопільського обласного військового комісара з призову підполковник Олег Денисюк, – під час цього загальнодержавного заходу юнаки пройдуть медичні комісії, їхні морально-ділові та фізичні якості будуть вивчені психологами й офіцерами військкоматів.

Варто зазначити, що ще до початку приписної кампанії особовим складом військових комісаріатів Тернопільщини проведено ряд підготовчих заходів. Зокрема, проведено заняття з особовим складом, які залучаються до приписки тернополян, складено списки юнаків, яким у 2014 році виповнюється 17 років, графіки проведення засідань комісій з питань приписки, сформовано особові справи призовників. Результат проведеної підготовчої роботи говорить сам за себе – з початку приписної кампанії майже 5500 юнаків, або понад 80% від загальної кількості вже пройшли приписку до призовних дільниць області. Щоправда придатними до військової служби визнано близько 4000 тернополян. Майже 400 юнаків зняли з військового обліку через незадовільний стан здоров’я, сімейні обставини тощо. Решту тернополян було відправлено на додаткові медичні дообстеження, або лікування.

Слід додати, що у період приписних кампаній офіцери військкоматів проводять також роз’яснювальну роботу щодо вступу тернополян до вищих військово-навчальних закладів та проходження військової служби за контрактом.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Напишіть відгук