Заява екс-президента України Віктора Януковича

Поділитися

На офіційному сайті Президента Україна вчора оприлюднили заяву Віктора Януковича

Я приїхав до Харкова вчора пізно ввечері, я хотів взяти участь у сьогоднішньому з’їзді депутатів усіх рівнів, громадських діячів, але вийшло так, що я не міг поїхати, я не міг втрачати час, тому що я повинен був бути весь час на зв’язку. Весь час йшли сигнали про переслідування людей. Я намагаюся захищати людей – тих, яких бандити переслідують, переслідують в місцях їхнього проживання, на робочих місцях, на дорогах. Я роблю все, щоб не допустити кровопролиття вже близьких мені людей.

Мене весь час лякають ультиматумами. Я нікуди не збираюся виїжджати з країни. Я не збираюся подавати у відставку. Я законно обраний Президент. Мені давали гарантії всі міжнародні посередники, з якими я працюю , що вони дають гарантії безпеки. Я подивлюся, як вони будуть виконувати цю роль.

Все, що сьогодні відбувається, більшою мірою, звичайно, і вандалізм, і бандитизм, державний переворот. Це моя оцінка, і я в цьому глибоко переконаний.

Що я буду далі робити – я буду робити все, щоб захистити свою країну від розколу, я буду робити все, щоб зупинити кровопролиття . Я ще не знаю, як я це буду робити. Я сьогодні вже багато зустрічався з людьми, радився – у мене була така можливість. Я далі поїду по південному сходу країни, який поки ще менш небезпечний або більш безпечний . Я буду продовжувати їздити, зустрічатися з людьми. По-перше, я хочу знайти відповіді : що ми будемо далі робити в нашій країні, за яким ми підемо шляхом.

Я бачив, що робиться в Києві. По моїй машині стріляли, але у мене немає страху. Мене охоплює горе за нашу країну. Я відчуваю відповідальність. І що ми будемо далі робити – я буду кожен день про це публічно говорити, кожен день.

Я залишаюся на території України . Я буду закликати всіх міжнародних спостерігачів, всіх посередників, які брали участь у цьому політичному конфлікті, щоб вони зупинили бандитів. Це не опозиція – це бандити.

Все, що відбувається в парламенті, на виході з парламенту – депутатів б’ють, закидають камінням, залякують. Рішення, які вони зараз приймають, вони всі протизаконні . І вони повинні про це чути, чути від мене – я нічого підписувати не буду з бандитами, які сьогодні тероризують всю країну, український народ, ганьблять Україну .

Я буду шукати шляхи, я подивлюся на міжнародну реакцію, як вони будуть виконувати свої зобов’язання. Зараз працює Міністр закордонних справ. Він поки ще легітимний, Леонід Кожара. Вчора він мені доповідав, що розмовляв з європейцями, з Міністром закордонних справ Польщі, вчора ввечері дзвонив до Сполучених Штатів, вчора я мав розмову з Президентом Росії Путіним, який мені сказав, що він розмовляв з Президентом США Обамою. І я сподіваюся, що я всі ці дні буду вести ці переговори.

Рибак вчора до мене приїхав. Він їхав до мене, по дорозі стріляли в машину. Приїхав до мене і попросив, щоб я його забрав. Я його забрав і зараз відправив його машиною в Донецьк на лікування. Точно також і Глава Адміністрації Клюєв. Зараз пішли погрози суддям Конституційного Суду. Всілякими шляхами. Учора депутати Партії регіонів виходили з парламенту – їх закидали камінням.

Вихід з Партії регіонів … Є люди, які не витримують, бояться за свої сім’ї. Це відбувається під тиском. Є й зрадники. Я не хочу зараз про це говорити. Я не хочу називати жодних прізвищ. Нехай це буде на їхній совісті і на їхній відповідальності. Партія пережила багато таких часів. Ми пережили 2004-2005 роки, коли вийшло з Партії близько 200 тисяч, а потім увійшло близько 600 тисяч. Зараз ситуація, напевно, повториться. Там півтора мільйони, але нехай вийде 500 тисяч, хоча я не думаю, що так багато вийдуть. Все одно Партія здорова . Ми бачимо повтор нацистський, коли в 30-тих роках у Німеччині, в Австрії нацисти приходили до влади. Це повтор. Забороняли партії, зараз те ж саме: забороняють Партію комуністичну, Партію регіонів, вішають ярлики, переслідують, б’ють людей, палять будинки, офіси. Більше 200 офісів Партії регіонів спалили в Україні.

 

0

Самооборона Майдану допомогла постраждалим в ДТП у В. Гаях на Тернопільщині

На Майдані наголошують, що боролися не заради Тимошенко, а для зміни всієї системи державного управління