Книгу російського історика про бандерівців вилучають з продажу

Поділитися

З російських торгових мереж вилучають книгу відомого російського історика Олександра Гогуна «Між Гітлером і Сталіним. Українські повстанці». Про це автор повідомив в своєму блозі на сайті «Ехо Москви».

«Сайт «Лабіринт» при пошуку книги за іменем автора показує книгу в каталозі «Відсутня», але при кліці безпосередньо на цю товарну одиницю демонструє дівчинку з листом біля напису «Сторінка, яку ви шукаєте, загубилася в Лабіринті». Тобто технічно не можна побачити навіть анотацію до цієї роботи і обкладинку крупним планом, а також відгуки читачів, раніше розміщених поряд з цією книгою. Відомості про новинку виламані з всесвітньої павутини з усією рішучістю.

Одночасно моя ж нехай і критична монографія «Сталінські командос», видана шість років тому, в тому ж каталозі хоч і вискакує як «відсутня», але при кліці на рядок відповідної товарної одиниці все ж можна прочитати, що книга «очікується», – пише автор.

«31 березня на сайті «Липецьк-Медіа» з’явилася безстрашна безіменна стаття про те, що не де-небудь, а «У Липецьку продають книги, що вихваляють бандерівців». У тексті гнівно зазначалося: другий тираж другого видання монографії «викинутий» у роздрібний продаж в цьому губернському місті.

Після цього монографія випарувалася з сайту Московського будинку книги – чи не найбільшої в Білокам’яній роздрібної мережі друкованої продукції», – резюмує історик.

Нагадаємо, що 21 березня віце-спікер Держдуми Сергій Железняк вніс до парламенту законопроект, що вводить заборону на використання бандерівської символіки. При цьому ряд книг українських, російських та закордонних авторів, що об’єктивно пишуть про український визвольний рух, декілька років знаходять в Росії під забороною.

З такими людьми Юлія Тимошенко сяде в третє

До Великодня запрацює світлофор у селі Велика Березовиця