У Держдумі намагаються відновити СРСР і покарати Горбачова

Поділитися

Група російських депутатів планує вимагати від генпрокурора РФ визнати розвал СРСР незаконним і притягти до відповідальності “радянських сепаратистів”.

Як стверджує газета “Известия”, запит із вимогою провести прокурорську перевірку подій, які сталися в період розпаду СРСР, підготували представники нижньої палати Держдуми РФ Євген Федоров, Антон Романов (обидва – “Єдина Росія”), Іван Нікітчук, Олег Денисенко (обидва – КПРФ) і Михайло Дегтярьов (ЛДПР).

У своєму зверненні до генпрокурора Юрія Чайки депутати стверджують, що громадяни СРСР на референдумі висловилися за збереження єдності держави, а найвищі радянські керівники вчинили незаконні дії, які спричинили розвал країни.

На підставі звернення й прокурорської перевірки депутати розраховують на порушення кримінальних справ, у тому числі й у відношенні останнього радянського керівника Михайла Горбачова.

Автори запиту стверджують, що 4 листопада 1991 року управління з нагляду за виконанням законів про держбезпеку Генпрокуратури СРСР порушило справу у відношенні Горбачова, але наступного дня під його тиском скасувала відповідну постанову.

На думку Федорова, тема розвалу СРСР була актуальною протягом усіх останніх 23 років, але зараз, на тлі українських подій, порушити її просто необхідно.

“Для оцінки інститутів нинішньої влади необхідний повний і достовірний юридичний аналіз подій 1991 року. Потрібно врахувати й факти свідомої ліквідації органів влади й підробки документів референдуму. Це нам дасть розуміння нинішньої позиції “п’ятої колони” і її технологій, які, до речі, мало змінилися”, – заявив він.

“Крім усього іншого, це дасть правильну історико-політичну картину, яка дозволить зробити достовірні висновки. І нарешті, це дасть поштовх національно-визвольному руху на території країн колишнього СРСР”, – вважає Федоров.

“Що ж стосується Горбачова, я не думаю, що Німеччина видасть його, у випадку якщо результати слідства доведуть його провину в розвалі країни й статус шпигуна США, відповідно до якого він і будував свою тодішню політику”, – додав він.

Горбачову закидають створення Держради СРСР і керівництво цим органом, який не був передбачений за Конституцією СРСР як орган державної влади. Саме Держрада ухвалювала постанови про визнання незалежності прибалтійських радянських республік.

Депутати стверджують, що такого роду злочину не мають строку давнини, а сам Горбачов не має зараз жодного імунітету проти кримінального переслідування.

Дегтярьов заявив, що “розчленовування” СРСР – це “була спланована акція, і винні повинні зазнати покарання”, у тому числі й Горбачов.

“Наслідки подій 1991 року ми пожинаємо досі. Люди в Києві гинуть і будуть гинути далі з вини тих, хто багато років тому в Кремлі прийняв рішення розвалити країну”, – вважає він.

Тернопільські військові виконують завдання за призначенням

Які політики мають право бути при владі в Тернополі та столиці?