Команда Сиротюка: перші розчарування

Поділитися

Дурний шукає видного місця, а розумного і в кутку бачать

З аналізу перших нарад, спілкування з фахівцями в різних галузях,  логіки прийнятих рішень, словникового запасу і навіть манери спілкування новопризначених високопосадовців з краянами можна зробити висновки, що в новій команді губернатора Тернопільщини Сиротюка найадекватніший – Іван Крисак. Фахівець в аграрній сфері, підприємець і просто вихована людина, яка вміє працювати. Раніше автор цих рядків вважав, що і заступник Леонід Бицюра більш-менш нормальний фахівець, але коли дізнався, що Леонід бавиться “в дитячий садок” – захопив кабінет першого заступника голови ОДА ще з часів Коломийчука – там працював ще  першим заступником Анатолій Жукінський, який згодом очолив облраду, у губернатора Івана Курницького –  Федір Гладун,  потім у Стойка і Чижмаря Петро Вовчук, у Хоптяна – Микола Головач), то тепер розуміємо, що Бицюра прийшов не працювати, а “гнати понти”. Ну як можна проводити поважні наради, граючись на телефоні, а не маючи перед собою ручки й папірця для запису актуальних пропозицій? У фахівців, які приходять на наради, склалося враження, що Бицюра просто відбуває час. Кожного наступного разу йому треба пояснювати все з початку, вводити в курс справ…

Із розподілу посадових обов’язків, участі у нарадах та всіляких публічних акціях,  випливло, що Сиротюк покладається тільки на своїх однопартійців. Як розповіли “старі кадри адміністрації”, із сотні управлінь та відомств губернатор вділив однопартійцю Бицюрі 90%.Чому так? Красти ж їм ніхто не дозволить! Навіщо ця монополія? Не довіряє Сиротюк іншим? Так виступив би на прес-конференції і сказав чому. Для чого тоді брав у команду тих, кому не довіряє?!

Медійній сфері вже відомо, що Марія Чашка вимагає кликати на заходи лише ЗМІ, які підконтрольні владі, але ніхто їх не дивиться і не читає: ТТБ, облрадіо і газету “Свобода”. Керуюча справами свідомо чи ні, але замикає в інформаційний вакуум шефа. Анонсів нарад, колегій, виїзних засідань як не було на сайті Тернопільської ОДА, так і не має. Зате Чашка заявила Олегу Сиротюку, що нібито буде освоєно десятки тисяч гривень на модернізацію сайту облдержадміністрації. Для чого? Та грошенят хапнути через свою “кантору”, а сайт як ніхто не читав, так і не буде читати.

Особисто ж Сиротюк за ці місяці проявив повне нерозуміння діяльності ЗМІ, свободи слова, коли вирішив відмічати журналістів, які ходять на його наради. Для чергового цензурування ЗМІ? Хіба присутність на нараді журналіста є критерієм ефективності діяльності ЗМІ?  Сиротюк щодень розчаровує совковістю (((

Що ж до обов’язків заступників про які ми згадали вище, то решту 10% управлінського поля Сиротюк поділив між першим заступником Крисаком і не призначеною гуманітарною заступницею Наталкою Михно. Поки триває двохмісячний хаос в облдержадміністрації, керуюча невідомо якими справами Чашка просто льотає тінню за Сиротюком. Її завдання виглядає  – присісти на вуха шефа. Як свого часу за квартал аналогічно осідлав Хомінця Дулеба. Але якщо в облраді живуть від сесії до сесії, то апаратом облдержадміністрації треба управляти, а не засідати в центрі президій під час призначень у районах.

Наразі все це виглядає як “чорті що і з боку бантік”.

Прикро, що Сиротюк, Чашка і Бицюра далекі від розуміння того, що ж вони роблять в облдержадміністрації. Ви не повірите, а ці діячі не спромоглися за два місяці зробити аудит, щоб згодом розповісти який стан в економіці Тернопільщини вони застали і що треба робити першогочергово, на середню перспективу і далеке майбутнє. На одній із сесій облради команда Сиротюка фактично хвалилася досягненнями команди Хоптяна! Уявіть собі, які це барани! Для чого ми тоді змінювали владу?!

Дивує, наприклад, що мільйон гривень вони вирішили викинути на туризм. Цю ідею сиротюківцям підкинув ще з часів “виконкому” Володимир Стаюра. Для чого витрачати такі гроші при такій руїні? Щоб туристи побачили куди більше ніколи не треба їхати?

Єдина надія з цієї команди на Івана Крисака, якого ми далеко не ідеалізуємо і вважаємо, що в такий час він занадто терпимий до неуків. Сподіваємось, що ця позитивна згадка про Івана Крисака не зробить першого заступника ізгоєм в команді губернатора.

Загальновідомо, що Крисак  продемонстрував своє розуміння необхідних змін на Тернопільщині ще у липні 2012 року, коли опозиція йшла широким фронтом на виборах і активно обговорювала проблематику областей. Ось один із виступів Івана Крисака (переглянути можна з 30 секунди).

Розслідування резонансного ДТП у Пробіжні – на контролі прокуратури

У Тернополі розпочалися громадські слухання у порожньому залі