На сьогодні Тернопільщина прийняла 179 людей-біженців з Криму та більше тридцяти – зі східних областей України. Про це повідомив під час засідання Міжвідомчого координаційного штабу з тимчасового розміщення громадян України, які переселяються з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей в інші регіони України перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. У роботі засідання під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Віталія Яреми, взяли участь і представники центральних органів виконавчої влади, які надали фахові роз’яснення щодо врегулювання ситуації на рівні областей.
Також взяв участь в засіданні в.о. директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Віктор Овчарук.
Як зазначив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак, “питання, котрі пов’язані із розміщенням та наданням допомоги громадянам, які переїхали на Тернопільщину з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також східних областей, контролюються”.
За словами Івана Богдановича, “Тернопільська область буквально від завтра готова приймати та поселити біженців з Луганської та Донецької областей”. Тим паче, згідно створеного реєстру житла, близько двохсот осіб уже можуть поселитися у надані помешкання, переважно сільської місцевості.
Також він повідомив, що 153 особи є забезпеченими тимчасовм житлом, наразі вирішуються питання над поселенням інших. 25 осіб-переселенців звернулося в центр зайнятості, 10 осіб уже забезпечено роботою.
“Інші деталі з виплатами пенсій та соціальних виплат, влаштуванням дітей до дитячих садків та шкіл, працевлаштуванням і т.д. – узгоджені. Консультаційна та медична допомога надана” – зазначив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації .
Загалом, ключовими питаннями у коротких виступах регіонів були проблеми, що виникають з поселенням, працевлаштуванням, наданням соціально-медичних послуг тощо, а також наявністю вільних та зарезервованих місць по кожній області – про це сказала прес-керівник департаменту охорони здоров’я Світлана Гуменна.
Під час даного засідання голова Харківської облдержадміністрації Ігор Балута повідомив, що “за останні три дні зафіксований самостійний переїзд приблизно шести тисяч громадян з Донецької та Луганської областей. Точне місцезнаходження цих громадян невідомо”.
“Напруженою та важкою залишається ситуація у Донецьку та Донецькій області” – про це повідомила в.о. заступника голови – директора департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олена Петряєва.
– Станом на сьогодні офіційно близько ста постраждалим надається уся необхідна медична допомога, близька ста загиблих, хоча ця статистика є неточною, бо кожен день гинуть люди – повідомила вона.
Підтверджень щодо інформації, що впродовж тижня з Донеччини за межі області виїхало 20 тисяч мешканців – немає. Офіційно з реєстрації місця проживання по Донеччині вибуло 4645 осіб.
За інформацією Київського департаменту охорони здоров’я, до 6500 вільних місць для осіб-біженців зареєстровано в місцевому створеному банку тимчасового проживання. А на сусідній Львівщині перебуває 2800 осіб-біженців з Криму та східних областей, 700 з них зі сходу України.