111

Головне слідче управління СБУ розслідує кримінальне провадження за ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України щодо громадянина України, який був завербований російськими спецслужбами та погодився за грошову винагороду вчиняти дії проти України, повідомили УНН у прес-центрі СБ України.

59-річний киянин, професор одного зі столичних вишів, був завербований співробітником ФСБ РФ ще у 2005 році – під час поїздки до Москви. Зв’язок зі своїм куратором з іноземної спецслужби на ім’я “Олександр В’ячеславович” “законсервований” агент здійснював через мобільний телефон.

За свідченнями громадянина, на початку травня він отримав завдання у день виборів Президента України з метою перешкоджання підрахунку голосів пошкодити кабель електромереж та знеструмити адмінбудівлю ЦВК. Правоохоронці, які вжили підвищених заходів безпеки на цьому об’єкті, не допустили вчинення диверсії.

У подальшому завербований російською спецслужбою громадянин отримав чергове завдання від ФСБ вчинити провокацію. 28 червня – у День Конституції він мав здійснити обстріл сигнальними ракетами будівлі Посольства Республіки Польща у центрі Києва та підкинути на місце злочину символіку “Правого Сектора” з метою дискредитації цієї організації. Зі слів професора, російські керівники пообіцяли йому за це три тисячі євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.