111
  • Що важливіше для Тернопільщини: люди, які налагодили промислове виробництво, чи “показник” розкриття?
  • Що важливіше для Тернопільщини: люди, які налагодили промислове виробництво, чи “показник” розкриття?
  • Що важливіше для Тернопільщини: люди, які налагодили промислове виробництво, чи “показник” розкриття?
  • Що важливіше для Тернопільщини: люди, які налагодили промислове виробництво, чи “показник” розкриття?
  • Що важливіше для Тернопільщини: люди, які налагодили промислове виробництво, чи “показник” розкриття?
  • Що важливіше для Тернопільщини: люди, які налагодили промислове виробництво, чи “показник” розкриття?

Сьогодні начальник слідчого управління фінансових розслідувань тернопільського “мінздоху” (податкової) Ігор Сторожук розповів на брифінгу для преси про підпільний міні-завод з виготовлення солярки, який виявили десь в східних областях України, а реалізовували продукцію тут. Кому перейшли дорогу “кулібіни”, які налагодили виробництво 150 тисяч літрів дизпального в місяць – не повідомлялось. Мовляв, порушили закон. Зрозуміло, що в підприємців, які працюють “під кришою”, впала реалізація. Відповідно, за два місяці знайшли, хто зайняв нішу. На брифінгу згадали про  три автівки, які нібито постраждали від діяльності “хіміків”. На жаль, знання і вміння талановитих людей, які змушені таким чином заробляти на хліб насущний, нікому не потрібні. Що їм загрожує – конкретно не казали. Назвали лише “рамки” – штраф від 17 тисяч до 170 тисяч гривень або тюремне ув’язнення від 5 до 10 років. Про те, що все виробництво лежить, а тут розумні люди налагодили такий промисловий об’єм, нікого не цікавить. Просто порушили закон. Ну, можливо, згодом їх “прилаштують” працювати під чиїмось дахом, якщо впишуться в існуючі схеми. Відомо, що навіть в часи тоталітарного СРСР таких “кулібиних”, які перейшли закон, держава брала під свій контроль, легалізовувала, якщо вони йшли на співпрацю. У сучасній Україні, схоже, головне показники, а не розумні люди…


Споживачів Тернопільщини вдалося вберегти від фальсифікованого дизпалива

Нещодавно оперативники Головного управління Міндоходів у Тернопільській області викрили та припинили незаконну діяльність підпільного міні-заводу з виготовлення дизельного пального.

Незаконне виготовлення дизпалива здійснювалось на потужностях, які знаходяться в одній із східних областей держави.

Слід відзначити, що наявні потужності дозволяли забезпечити виготовлення пального в обсягах близько 150 тисяч літрів у місяць.

«В ході здійснення оперативно-розшукових заходів співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів в області встановлено, що службові особи одного з товариств займаються ввезенням на територію Тернопільщини з метою збуту незаконно виготовленого дизельного палива. У якості сировини використовувалась відпрацьовані мастильні матеріали, придбання яких здійснювалось на території нашої області та інших регіонів України», – розповів заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Ігор Сторожук.

Виготовлене низькоякісне дизельне паливо перевозилось автомобільним транспортом в місця тимчасового зберігання – на нафтобази, які здійснювали свою діяльність без належним чином оформлених дозвільних документів.

Реалізували пальне за цінами нижче ринкових як фізичним, так і юридичним особам, які займаються діяльністю у сфері транспорту та сільському господарстві.

«Відповідно до висновків фахівців незаконно виготовлене дизельне паливо не відповідає вимогам Держстандарту та становить небезпеку і має шкідливий вплив на організм людини», – зазначив Ігор Сторожук.

У ході досудового розслідування проведено ряд санкціонованих обшуків на території Тернопільської та інших областей, в ході яких виявлено та вилучено обладнання для виробництва фальсифікату, понад 80 тисяч літрів незаконно виготовленого дизельного палива та більше 16,5 тисяч літрів сировини, а також транспортні засоби, обладнані для перевезення пального.

Вартість вилученого обладнання та незаконно виготовленого дизпалива за попередньою оцінкою становить 3,3 мільйони гривень.

Розмір втрат бюджету у вигляді несплачених податків від незаконної діяльності буде встановлений у ході досудового слідства.

За вказаним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). За цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу від 17 до 170 тис. грн, а також позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Фото до тексту

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області

1 comment

  1. Саша

    А чому ніхто не інтересується тим фактом, що в Тернопільській області працює і випускає продукцію 13 спиртзаводів а податки ніхто не платить. Всі спиртзаводи зареєстровані як цехи а їх власник фірму зареєстрував в Київі і таким чином в казну Тернопільської області не поступає ні одної копійки податків. А може це недоторкані особи? Напевне податкова і міліція очікують що все це задокументує самооборона і тоді люди винесуть і податкову і міліцію на вилах на Тернопільський Майдан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.